Klienci

Aktualności2

Trendy w branży ślubnej w 2021 roku

Trendy w branży ślubnej w 2021 rokuWedług danych GIS w ubiegłym roku zawarto o prawie 40 tysięcy mniej małżeństw niż w 2019 r. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była postępująca pandemia i wprowadzane obostrzenia.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Sony wskazuje kierunek rozwoju odtwarzania muzyki
wtorek, 18 lutego 2014 12:31

Konsumenci coraz chętniej kupują pliki muzyczne charakteryzujące się wysoką jakością i odtwarzają muzykę na produktach klasy premium. Badania przeprowadzone kilka miesięcy temu przez Consumer Electronics Association pokazały, że dla blisko 90% konsumentów najważniejszym kryterium przy słuchaniu muzyki jest jakość dźwięku, a ponad 60% respondentów byłoby skłonnych zapłacić dodatkowo za materiał o wyższej jakości. Tendencje potwierdzają również przedstawiciele polskiego oddziału Sony Music.

 

Sony wskazuje kierunek rozwoju odtwarzania muzyki„Odnotowujemy stopniowy wzrost zainteresowania polskich konsumentów plikami audio o wyższych parametrach jakościowych. Jeszcze parę lat temu powszechnym było słuchanie utworów w formacie mp3 przy niskim bitrate, np. 128 kbps. Obecnie coraz więcej sklepów oferuje nie tylko wyższą jakość plików mp3, ale również formaty high resolution audio, takie jak WAV, czy FLAC” – komentuje Kazimierze Pułaski, dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Poland.

„Kiedyś wiele osób spośród moich znajomych nie zwracało uwagi na to, z jakiej jakości plików muzycznych korzystają. Dzisiaj, wraz ze wzrostem świadomości słuchaczy obserwuję wzrost zainteresowania muzyką w najwyższej jakości. Jest to również zasługa nowych technologii, które bardzo szybko podnoszą standard zarówno produkcji, jak i odsłuchiwania muzyki” – dodaje Tomasz Makowiecki, muzyk i kompozytor.

High-Resolution Audio
Kilka lat temu telewizory obsługujące technologię HD zmieniły jakość oglądania telewizji. Obecnie w ten sam sposób format High-Resolution Audio zmienia jakość słuchania muzyki, przenosząc wrażenia na zupełnie nowy poziom. Melomani korzystając z produktów obsługujących bezstratne formaty mogą poczuć się jak w studiu nagrań lub koncercie na żywo, a także odkryć subtelne szczegóły i wyrazistość dźwięku.

 

Słuchawki SonySłuchawki SonySony oferuje konsumentom szerokie portfolio produktów obsługujących formaty FLAC, WAV i DSD. Do już dostępnych produktów, takich jak słuchawki MDR-1, MDR-10, odtwarzacze Walkman® NWZ-F886, odtwarzaczy audio HAP-Z1ES czy głośników półkowych SS-NA5ES dołączają nowe, zaprezentowane na styczniowych targach CES 2014 w Las Vegas głośniki bezprzewodowe SRS-X9, kina domowe BDV-9200 i BDV-7200 oraz odtwarzacze Walkman® NWZ-ZX1.

 

Sony Walkman® NWZ-ZX1

Model głośników bezprzewodowych SRS-X9 to najbardziej zaawansowany w ofercie Sony zestaw wyposażony w technologię Wi-Fi. Umożliwia on odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zapewnia prawdziwie nową jakość słuchania. Zaawansowany system Sony DSEE HX™ przywraca składowe harmoniczne o wysokich częstotliwościach, tracone w wyniku silnej kompresji plików MP3 i AAC. W rezultacie brzmienie jest bardziej szczegółowe i bliższe oryginalnemu nagraniu. 2.1-kanałowy zestaw głośników reprodukuje pełny, zrównoważony dźwięk z bogatą, wiernie oddaną linią basu, za której odtwarzanie odpowiada subwoofer z dwoma wzmacniaczami i dwiema membranami biernymi. Wewnętrzny ośmiokanałowy wzmacniacz S-Master HX™ ma imponującą moc 154 W.

 

Sony głośniki bezprzewodowe SRS-X95.1-kanałowe modele kin domowych BDV-N9200W i BDV-N7200W dokładnie odtworzą każdy dźwięk i przeniosą widza w sam środek akcji. Niespotykana szczegółowość partii wokalnych i instrumentalnych oraz efektów specjalnych to zasługa zaawansowanych technologii Digital Signal Processing. Nowością jest tryb Digital Music Arena, reprodukujący akustykę jednej z najsłynniejszych brytyjskich hal sportowo-rozrywkowych: londyńskiej O2 Arena. Zastosowana w głośnikach unikatowa technologia Sony Magnetic Fluid gwarantuje wierną reprodukcję każdego szczegółu ścieżki dźwiękowej, od cichych szeptów po potężne eksplozje. Muzykę można również odtwarzać z urządzeń USB i przesyłać strumieniowo przez sieć domową; w przypadku smartfona lub tabletu wyposażonego w technologię NFC łączenie z zestawem sprowadza się do jednego zetknięcia urządzeń.

 

SonyInnowacyjne rozwiązania
Obok gamy produktów High-Resolution Audio Sony oferuje również mniej zaawansowany sprzęt, który jednak spełni oczekiwania miłośników doskonałego wzornictwa, a także oryginalnych i łamiących schematy rozwiązań. Wspólnym, najważniejszym wyróżnikiem wszystkich produktów audio Sony jest doskonałe brzmienie.

 

Słuchawki SonyZ myślą o osobach, które chcą mieć swoje ulubione nagrania zawsze przy sobie, nie rezygnując jednocześnie z jakości brzmienia, Sony prezentuje najnowszy Walkman® „trzy w jednym” NWZ-WH505. Wbudowany odtwarzacz mp3 eliminuje potrzebę korzystania z kabli. Urządzenie może służyć za bezprzewodowe słuchawki, a zewnętrzne głośniki pozwalają cieszyć się muzyką w każdej sytuacji, na przykład podczas jazdy na rowerze. Odpowiedzią na oczekiwania osób intensywnie uprawiających sport jest nowy, wyposażony w 8 GB pamięci model wodoodpornego odtwarzacza MP3 WALKMAN® NWZ-W274S, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku nie tylko na bieżni i na siłowni, gdzie pot potrafi lać się strumieniem, lecz nawet na basenie. Dodatkowo, dzięki pojemniejszej pamięci pozwala na zapis nawet 700 ulubionych nagrań.

Sony nie zapomina również o miłośnikach nieco głośniejszego słuchania muzyki. Producent wprowadza na rynek nowy, 100‑watowy przenośny zestaw Sony GTK-N1BT. Urządzenie jest wyposażone w subwoofer o mocy 60 W, a jego głęboki, mocny bas rozrusza wszystkich gości. Z myślą o łatwym prezentowaniu nagrań zestaw GTK-N1BT jest wyposażony w port USB, który pozwala odtwarzać najnowsze składanki z podłączonej pamięci USB.

 

SonyWarto przypomnieć, że doskonały dźwięk jest ważny nie tylko dla fanów muzyki, ale również filmu. Ci drudzy z pewnością docenią podstawę pod telewizor z głośnikami HT-XT1, a także listwę głośnikową HT-ST3, które natychmiast zwracają uwagę niezwykłym wzornictwem, a po rozpoczęciu odtwarzania doskonale reprodukują dźwięk z dobrej jakości efektem przestrzennym. Natomiast wiosenna oferta odtwarzaczy Blu-ray Disc™ Sony to kolejny krok ku lepszej jakości rozrywki. Nowe modele BDP-S1200, BDP-S4200, BDP-S5200, BDP-S6200, są jeszcze bardziej inteligentne, gwarantują doskonały obraz i dźwięk, wyróżniają się łatwą obsługą i zaawansowanymi funkcjami łączności.

 

Sony

 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane