Klienci

Aktualności2

Domowa oaza

Domowa oazaTrend domowej oazy lansuje przytulne, rodzinne wnętrza, mające być bezpiecznym, sprzyjającym wypoczynkowi miejscem.

 
5 trendów według Decoroom

5 wnętrzarskich trendów wg DecoroomArchitekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.

 
Jak wybrać dobre światło
środa, 09 października 2019 09:01

10 października obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. Z tej okazji warto zastanowić się, co możemy zrobić, aby pomóc swojemu wzrokowi. Jak pokazują badania, aż 58% Polaków spędza ponad 8 godzin dziennie w sztucznym świetle, a w okresie jesienno-zimowym ten czas jeszcze bardziej się wydłuża. Tymczasem światło kontroluje nasz zegar biologiczny i reguluje dobowy rytm funkcjonowania całego organizmu. Źle dobrane źródło światła (niespełniające przyjetych norm) męczy nasze oczy, powoduje bóle głowy czy problemy z koncentracją. Dlatego właśnie przed zakupem oświetlenia warto zastanowić się nad tym, jakie jest odpowiednie i czym się kierować przy wyborze. Najważniejsze cechy dobrego światła to optymalna jasność i temperatura barwowa dostosowana do wykonywanych czynności oraz wysoki wskaźnik oddawania barw.

 

Philips Vintage LED Na co warto zwrócić uwagę, wybierając źródło światła?

 • Warto inwestować w źródła światła testowane laboratoryjnie, aby uniknąć niepożądanych efektów, takich jak efekt stroboskopowy czy efekt migotania.

 

 • Przy wyborze źródła światła LED zwracajmy uwagę przede wszystkim na lumeny, czyli ilość światła, jakie daje nam dane źródło, oraz na temperaturę barwową definiowaną w kelwinach: 2700 K to ciepła barwa, a powyżej 4000K - chłodna.

 

 • Przed zagrożeniami chroni norma bezpieczeństwa fotobiologicznego. Jej spełnienie gwarantuje, że oświetlenie nie stanowi ryzyka dla oczu i skóry. Jednak nie wszystkie źródła światła LED dostępne na rynku spełniają normę bezpieczeństwa fotobiologicznego. Umieszczanie takiej informacji na opakowaniu nie jest wymagane, dlatego konsumenci muszą szukać potwierdzenia u producenta lub w niezależnych źródłach.

 

 • Jeśli okaże się, że zakupione oświetlenie nie spełnia wymaganych norm, możemy odczuwać negatywne konsekwencje w ciągu kilku miesięcy, m.in. zmęczenie oczu, bóle głowy czy trudności z koncentracją.

 

Philips Vintage LED W serii Philips Vintage LED znajdziemy przeróżne formy i kształty źródeł światła – wszystkie stylizowane na klasyczne żarówki w stylu Edisona. Włączone i wyłączone – prezentują się pięknie i ozdobią każde wnętrze. Ich temperatura barwowa wynosi 2000K, co pozwala na stworzenie bardzo spokojnego i intymnego nastroju w Twoim domu. Dodatkowo można je zakupić w wersji ze ściemniaczem lub bez.

Philips Vintage LED jest również dobry dla środowiska. Technologia LED umożliwia zaoszczędzenie nawet 80% energii w stosunku do standardowych żarówek. Zakup zwróci się więc w krótkim czasie i pozwoli oszczędzać pieniądze przez kolejne lata. A do tego dzięki trwałości źródła światła wynoszącej nawet 15 000 godzin możesz uniknąć kłopotów i kosztów związanych z częstą wymianą. Możesz korzystać z idealnego rozwiązania oświetleniowego przez ponad 15 lat!
Rekomendowany zakres cenowy Philips Vintage LED to 21 – 45 zł.

 
Reklama
 • Caudalie
  Caudalie Vinosculpt
 • Youth to the People
  Youth to the People
 • AVA Revival
  AVA Revival
Reklama

Ostatnio komentowane