Klienci

Aktualności2

Gwiazdkowe prezenty dla niej 2021

Gwiazdkowe prezenty dla niejCo kupić pod choinkę mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych pomysłów. Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Pomysły na prezenty dla niego

Świąteczne prezenty dla niegoZastanawiacie się, co podarować partnerowi, tacie czy dziadkowi? Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 

Aktualności1

Kuchnia - trendy 2022

najmodniejsze kuchenne aranżacje w 2022 roku

Merida Waleczna na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD
środa, 06 lutego 2013 16:35

Merida WalecznaPrzygoda, odwaga i humor, a wszystko pośród magicznych wzgórz Szkocji... Merida Waleczna to oryginalna i porywająca historia odważnej i żądnej przygód dziewczyny, która na przekór tradycji i otoczeniu najbardziej pragnie niezależności.

 

Buntuje się przeciwko narzucanym jej prastarym obyczajom i nieumyślnie wywołuje chaos, którego skutki są nieobliczalne. Czy Merida zdąży cofnąć straszliwą klątwę zanim będzie za późno?

 

Merida to wspaniała, epicka opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca w otaczającym świecie. To również film o skomplikowanych relacjach pomiędzy matką a córką i drodze do porozumienia pomimo dzielących je różnic.

Reżyser filmu Mark Andrews mówił, że „Merida Waleczna” to opowieść o zmaganiach nastolatki, która pragnie zrozumieć, kim jest i która sama chce decydować o swojej przyszłości: – To film o tym, że Merida nie chce się pogodzić z tym, jak wielka różnica dzieli sposób, w jaki widzi ją świat, od sposobu, w jaki ona widzi samą siebie. W tym musi odnaleźć prawdziwą odwagę.

Merida Waleczna bije rekordy w byciu „pierwszym filmem Pixara” w wielu kategoriach. Po raz pierwszy w produkcji Pixara główną bohaterką filmu jest kobieta. Jest to pierwszy film kostiumowy, w którym przeplatają się wątki realne i fantasy. Jest to również pierwszy film, którego akcja dzieje się w realnym świecie. Na najwyższe uznanie zasługuje także technologia zastosowana w filmie. Merida Waleczna wynosi animację Pixara na jeszcze wyższy poziom.

– „Meridę Waleczną” charakteryzuje niespotykany dotąd, nawet w produkcjach Pixara, stopień zaawansowania wizualnego – mówi producentka Katherine Sarafian. – Dawna Szkocja, z końmi, niedźwiedziami i ludźmi, jest tak naturalna, jak tylko się da. W tym filmie nie było nic prostego. Śrubowaliśmy technologię, wymagaliśmy od artystów nowatorskich rozwiązań, dopieszczaliśmy wygląd filmu. Dzikie, niesforne, rude włosy Meridy oraz bardzo skomplikowane stroje wszystkich bohaterów – od eleganckich sukni po tuniki, płaszcze i zbroje, a do tego wielowarstwowe kilty – to wszystko sprawiło, że był to nasz najtrudniejszy film, jak do tej pory.”

Merida Waleczna jest dostępna w następujących formatach:
Blu-ray 3D (wydanie 2-płytowe: Blu-ray i Blu-ray 3D)
Blu-ray (wydanie 1 płytowe)
DVD (wydanie książka z filmem)

 
Reklama
  • Alkmie Dream of Beauty
    Alkmie Dream of Beauty
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane