Klienci

Aktualności2

Gwiazdkowe prezenty dla niej 2021

Gwiazdkowe prezenty dla niejCo kupić pod choinkę mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych pomysłów. Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Pomysły na prezenty dla niego

Świąteczne prezenty dla niegoZastanawiacie się, co podarować partnerowi, tacie czy dziadkowi? Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
„Ze wszystkich sił” Nilsa Taverniera od dziś w kinach
piątek, 10 kwietnia 2015 16:49

Już dziś do kin wchodzi niezwykły film Nielsa Taverniera „Ze wszystkich sił”. Historia o niezwykłym duecie - ojca i syna, którzy dzięki sportowym emocjom wspólnie pokonują trudności. Inspiracją do powstania scenariusza były postaci autentyczne - sportowy team Ricka i Dicka Hoytów, którzy pomimo kalectwa Ricka, od blisko 30 lat sięgają po sportowe trofea i biorą udział w najcięższym konkursie sportowym - triatlonie IRONMAN.

 

„Ze wszystkich sił” Nilsa TavernieraRodzice Ricka Hoyta, który urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, pomimo zaleceń lekarzy, by umieścić syna w domu opieki, sami postanowili zapewnić mu życie, jakie każdy rodzic chce ofiarować swojemu dziecku. Ojciec chłopca, Dick Hoyt, dostarczył mu więcej emocji niż wielu z nas kiedykolwiek odważy się przeżyć. Wraz z synem rozpoczął treningi sportowe. Na początku do pięciomilowego biegu charytatywnego, w którym Dick, przystając na prośbę syna, pobiegł pchając przed sobą wózek inwalidzki z Rickiem. W ciągu niemal 30 lat ojciec i syn wspólnie ukończyli ponad tysiąc biegów, w tym wielokrotnie maraton bostoński oraz najcięższy i wymagający ogromnej siły fizycznej triatlon IRONMAN. Dokładnie jak w zainspirowanym ich historią filmie Nielsa Taverniera, Dick podczas zawodów ciągnie za sobą łódź z synem, jedzie na specjalnie skonstruowanym rowerze oraz podczas biegu pcha wózek inwalidzki z Rickiem. Niezwykła para stała się ulubieńcami Ameryki, a ich motto "Yes, you can!" ("Tak, możesz to zrobić!") zainspirowało wielu ludzi do podejmowania trudnych, niemal nierealnych wyzwań.

 

W wielu rodzinach, które muszą się zmierzyć z kalectwem, zaobserwowałem energię, z jaką dziecko dąży do zmian - mówi reżyser filmu, Nils Tavernier. Nie ma na to reguły; niektóre dzieci pozostają w stanie głębokiego smutku z powodu swej sytuacji, jednak historia rodziny pokazanej w filmie, opowiada o chłopaku, który ujawnia rodzicom kim naprawdę są. Dzięki niemu, zapominają o uprzedzeniach na swój temat i odnajdują się w tym, co w nich najpiękniejsze. To wspaniałe, że 18 latek może radykalnie odmienić los swego ojca, którego konstrukcja psychiczna, ucieczka z domu i wyparcie rzeczywistości, ewoluują pod wpływem syna. Tylko Bóg wie jak trudno się zmienić, będąc już ukształtowanym człowiekiem, pełnym uprzedzeń! Właśnie to przytrafiło się ojcu w moim filmie, kiedy uświadomił sobie: „moja żona nie jest dokładnie taka jak sądziłem, a mój syn nie do końca odpowiada wyobrażeniu jakie o nim miałem” - dodaje.

 

„Ze wszystkich sił” Nilsa TavernieraKrokiem milowym do tej przemiany jest podjęcie decyzji oraz konsekwentne wspólne przygotowania ojca i syna do triatlonu IRONMAN w Nicei. Uczestnictwo w prestiżowym konkursie wymaga fizycznej siły, żelaznej woli i oddania idei walki z własną słabością. To właśnie z nią mierzą się bohaterowie filmu. Pierwszy dzień zdjęciowy na planie filmu był dniem startu wyścigu IRONMAN, a filmowa para podjęła swoje wyzwanie pośród autentycznych zawodników triatlonu.

 

„Ze wszystkich sił” Nilsa TavernieraW rolę charyzmatycznego nastolatka wcielił się Fabien Héraud, niepełnosprawny naturszczyk odnaleziony przez twórców filmu po pięciu miesiącach poszukiwań. Reżyser filmu relacjonuje jak doszło do ich pierwszego spotkania: Fabien przysłał mi teledysk nakręcony z kolegami, na którym było widać jak szaleje na swoim wózku inwalidzkim! Miał rozbrajający uśmiech. Zrobiliśmy próbne zdjęcia i już było wiadomo, że bije od niego blask. Dla mnie Fabien jest jak słońce.

Film „Ze wszystkich sił” to wzruszająca historia walki o wspólne marzenia i jedność rodziny, która niesie ze sobą mocną dawkę sportowych emocji, optymizm i radość życia.

 

Komentarze 

 
# Maja 2015-04-13 08:50
Niezwykły film pokazujący siłę miłości i poświęcenia ale także walkę o własne marzenia i to, że jak się czegoś bardzo chce to z odrobiną determinacji i odwagi na pewno się uda.Krzepiące kino :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# ala 2015-04-13 11:16
myślę, że to ważny film o dorastaniu dzieci, roli rodzina i również mocno podkreślonej roli ojca. świetny wybór na rodzinny seans.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# monia 2015-04-13 11:19
Film jest po prostu wspaniały! Coś jak Nietyklani, choć inny temat, nie tak dowcipny, ale ogromnie cieszący duszę! Nie zapominajmy też o genialnej muzyce i zdjęciach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Reklama
  • Alkmie Dream of Beauty
    Alkmie Dream of Beauty
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane