Klienci

Aktualności2

Najpiękniejsze zapachy na wiosnę i lato

Najpiękniejsze zapachy na wiosnę i latoWraz z nastaniem wiosny w perfumeriach pojawiły się nowości zapachowe idealne na tę porę roku. Przedstawiamy Wam najpiękniejsze naszym zdaniem kompozycje.

 
Limitowana kolekcja Industriell od Ikea

Limitowana kolekcja Industriell od IkeaIndustriell to seria będąca owocem współpracy IKEA z holenderskim projektantem Pietem Hein Eekiem. Kolekcja obejmuje szeroki wybór produktów - od drewnianych mebli i oświetlenia, po akcesoria.

 
Zegarkotelefon BURG, czyli połączenie hipsterki z Matą Hari - test
poniedziałek, 06 lutego 2012 15:30

Odjechana ozdoba, gadżet, zabawka czy praktyczny i potrzebny przedmiot? Testujemy zegarkotelefon marki BURG.


Pomysł połączenia zegarka z telefonem (włożenia telefonu do zegarka) przeniknął do zbiorowej wyobraźni za sprawą Iana Flemminga i jego bohatera Jamesa Bonda. O ile jednak wciąż nie mamy w rynkowej ofercie pływających samochodów, plecako-helikopterów i innych gadżetów superagenta 007, to zegarek z telefonem niebawem będzie dostępny u oficjalnego, polskiego dystrybutora marki BURG. Co jednak kobiecie po gadżecie szpiegów i wiecznych chłopców, którzy nie potrafią wydorośleć?

Po pierwsze, jak przypominamy w tytule, nie tylko faceci bywają szpiegami. BURG (w zależności od modelu) oferuje kobietom szereg funkcji ogromnie przydatnych, jeśli nie do działalności wywiadowczej, to do technologicznego wsparcia przemyślnych intryg towarzyskich – wszak ukryte w zegarku: aparat, kamerę i dyktafon można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Zegarkotelefon BURG sprawdzi się również jako magazyn do przechowania sporej ilości danych. Miejsce na kartę micro-SD spowszedniało już w telefonach, ale kilka gigabajtów ukryte w zegarku musi budzić szacunek. Kolejną opcją jest odtwarzacz mp3, teraz zawsze pod ręką, o ile tylko nie zapomniało się zegarka BURG (wciąż trzeba pamiętać o słuchawkach). Zegarki BURG to również, jak już wspomniano we wstępie, przede wszystkim telefony. W zależności od modelu, dzwonienie odbywa się poprzez wybór realnych klawiszy umieszczonych dookoła koperty, bądź przycisków, które są widoczne na cyferblacie po aktywowaniu funkcji telefonu. Również przez cyferblat, po wciśnieciu opcji menu, uzyskujemy dostęp do wymienionych wyżej funkcji "smartfonowych". Telefonowanie odbywa się przez dołączony zestaw słuchawkowy lub przez wbudowany w pasek zegarka mikrogłośnik oraz mikrofon. Ostatni wariant pozbawia naszą rozmowę walorów prywatności, bowiem otoczenie słyszy również naszego rozmówcę.

 

W prostszych modelach zegarków BURG oferowane są funkcjonalności zbliżone do starych telefonów analogowych. Otrzymujemy cyferblat i możliwość dzwonienia. Numery musimy zapamiętać sami. Nie ma możliwości wysyłania sms-ów. Można się zastanawiać, jakie jest uzasadnienie dla tego technologicznego kroku w tył. Otóż jest. Ta propozycja jest doskonała dla rodziców młodszych dzieci, z którymi chcą pozostać w stałym kontakcie. Kolejne zastosowanie to prywatna karta SIM z naszym starym numerem, który musi współegzystować ze służbową komórką. Ciągłe noszenie dwóch telefonów bywa irytujące, ale słuchawka w torebce i zegarek na ręku to już zupełnie naturalne połączenie.

Tym bardziej, że zegarki BURG muszą się podobać. To prawdziwa lekcja stylu opartego o nowoczesne materiały i żywą kolorystykę. W portfolio BURG dostępne są również wzory klasyczne, idealne do garsonki, poczekalni międzynarodowego portu lotniczego czy na spotkanie biznesowe. Niemniej jednak najsilniej wyróżniają się kolorowe, hipsterskie modele, które potrafią zaskoczyć swoją oryginalną formą.

Z uwag o charakterze zastrzeżeń. Nie polecamy zegarków BURG osobom gustującym w filigranowych rozwiązaniach – to raczej duże busole, co wymuszone jest nie tylko koniecznością upchania dwóch elektronik – zegarka i telefonu, ale przede wszystkim wymogiem obecności baterii obsługującej owe dwa urządzenia. Osoby przyzwyczajone do długich konwersacji będą też skazane na częste doładowywanie zegarkotelefonu – bowiem czas pracy jest obliczony na nieco ponad godzinę ciągłej rozmowy. Natomiast ładowanie odbywa się przez złącze USB, co czyni uzupełnianie energii łatwym i niekłopotliwym.

Podsumowując – BURG jest ciekawą propozycją – jest modowym, stylowym gadżetem, czymś w zasadzie niespotykanym, propozycją dla trendsetterek. Jest także praktycznym urządzeniem odkrywającym nieznane dotychczas walory zamknięcia w ręcznym zegarku telefonu i dodatkowych funkcjonalności.

 

kaba

 
Reklama
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Maseczka Oczyszczająco -Detoksykująca
    Eveline Cosmetics
  • L’biotica BIOVAX
    L’biotica BIOVAX
Reklama

Ostatnio komentowane