Klienci

Aktualności2

Świąteczne prezenty dla niej

Paleta cieni do powiek Make Up for Ever Let's Gold  - 219 zł (w Sephora) Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas obdarowywania bliskich. Jeśli nie wiecie, co kupić mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce, zobaczcie nasze propozycje! Artykuł będziemy aktualizować aż do Świąt.

 
Gwiazdkowe prezenty dla niego

Gwiazdkowe prezenty dla niego Najwyższa pora, by zastanowić się, co podarujemy w Święta naszej drugiej połowie, tacie czy dziadkowi. Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje. Artykuł będziemy aktualizować aż do Świąt.

 
Wakacje z książką
czwartek, 08 sierpnia 2019 10:34

Żyjemy szybko i intensywnie. Wielu z nas nie znajduje w tym codziennym pędzie chwili na dobrą książkę, film czy serial. Z utęsknieniem czekamy na wakacje, by w końcu przeczytać tytuły zapisywane przez cały rok na „wish liście”.


Obserwowane z roku na rok trendy pokazują, że w wakacje nie tylko leżymy do góry brzuchem na plaży. Wielu z nas nadrabia stracony czas, kupuje i czyta zaległe nowości wydawnicze. Coraz częściej w formie e-książki, bo jest wygodniej, lżej i eko!

Z prowadzonych co roku badań Biblioteki Narodowej wynika, że wzrasta znaczenie zakupów książkowych. Zmianie ulegają też nasze oczekiwania i nawyki czytelnicze. Szeroka dostępność, darmowe odbiory w księgarniach i atrakcyjne ceny powodują, że z roku na rok chętniej sięgamy po nowości wydawnicze, zamiast czekać na możliwość zapoznania się z daną pozycją, kiedy będzie ona dostępna w promocji lub bibliotece.

 

Empik Go W wakacje rządzi e-książka
Z roku na rok rośnie też rzesza fanów e-booków. 25% czytających Polaków chętniej korzysta z wersji elektronicznej książek niż z papierowych wydań. W lipcu liczba zamówień książek w wersji audio i e-book wzrasta średnio o 20% w porównaniu do miesiąca poprzedniego, jak wynika z danych sprzedażowych empik.com za lata 2017-2018. Dlaczego pokochaliśmy książkę cyfrową? Kilka ulubionych książek zabranych na nośniku elektronicznym: telefonie czy tablecie, zaoszczędzi miejsce w bagażu. Nie musimy też wybierać, którą pozycję zabrać ze sobą. Dzięki aplikacji Empik Go i miesięcznemu abonamentowi możemy mieć na jednym urządzeniu e-booki i audiobooki dla całej rodziny.

 

Empik Go Dreszczyk emocji na wakacjach
Na co dzień z oczywistych względów wybieramy krótsze i mniej angażujące formy publicystyczne. Kiedy mamy trochę więcej wolnego czasu, w pierwszej kolejności sięgamy po kryminały, sensacje i thrillery. Podobny trend obserwujemy wśród abonentów aplikacji Empik Go. W 2019 roku najczęściej szukali oni serii Remigiusza Mroza o warszawskiej prawniczce, Joannie Chyłce i powieści Katarzyny Bondy. Obok kryminałów niesłabnącą popularnością cieszy się literatura obyczajowa, fantastyka i książki z zakresu rozwoju osobistego.

Najlepsze audiobooki na lato
Według statystyk Empik Go w segmencie książki cyfrowej (e-book, audiobook) użytkownicy chętniej słuchają niż czytają. Aż 77% tytułów dodanych w czerwcu przez abonentów Empik Go do wirtualnej biblioteki w aplikacji to audiobooki. Opublikowane w maju 2019 roku wyniki badań „Master Sound Index” potwierdzają rosnącą miłość Polaków do słuchania muzyki, podcastów i audiobooków – średnio dziennie poświęcamy na to 2 godziny i 32 minuty, co daje nam łącznie 39 dni w roku. Najczęściej słuchamy w podróży (86%), w trakcie sprzątania (82%) oraz podczas uprawiania sportów (69%). Jakie audiobooki warto nadrobić w wakacje? Abonenci Empik Go w 2019 najchętniej słuchali tych 10 tytułów:

1. Pacjentka, Alex Michaelides
2. Becoming. Moja historia, Michelle Obama
3. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz
4. Brzydki, zły i szczery, Adam Ostrowski OSTR
5. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris
6. A ja żem jej powiedziała, Katarzyna Nosowska
7. Siła nawyku, Charles Duhigg
8. Poziom śmierci, Lee Child
9. Emigracja, Malcolm XD
10. Kolejne 365 dni, Blanka Lipińska

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Galénic Masques de Beaute
    Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane