Klienci

Aktualności2

Trendy w branży ślubnej w 2021 roku

Trendy w branży ślubnej w 2021 rokuWedług danych GIS w ubiegłym roku zawarto o prawie 40 tysięcy mniej małżeństw niż w 2019 r. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była postępująca pandemia i wprowadzane obostrzenia.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Zaprezentowano nowego Maca Pro
poniedziałek, 10 marca 2014 10:02

6 marca br. podczas całodziennej konferencji zorganizowanej w Multikinie w Złotych Tarasach przez przez firmę Sad Sp. o.o., właściciela salonów iSpot Apple Premium Reseller, zaprezentowano możliwości najnowszego modelu komputera Mac Pro.


Prelegenci, wśród których znaleźli się: montażysta Tomasz Sapryk, kompozytor Piotr Rubik, fotograf Marek Arcimowicz, rysownik Piotr Janowczyk oraz architekt Konrad Zabiełło opowiedzieli, w jaki sposób wykorzystują maksymalne osiągi tego komputera w swojej pracy.

 

Mac ProNa samym wstępie o udoskonalonych cechach Maka Pro powiedział Andrzej Suchocki, wieloletni trener iSpot, pracujący jako certyfikowany specjalista Apple w salonach sprzedaży iSpot Apple Premium Reseller. Zwrócił on m.in. uwagę na innowacyjną konstrukcję komputera, wielordzeniowe procesory, zwiększoną pamięć obliczeniową oraz szybkość pracy w stosunku do poprzedniego modelu. Istotną nowością są także karty graficzne, które bez żadnego problemu radzą sobie z obrazem w rozdzielczości 4K. Opisał także niezwykłą wydajność komputera – dzięki ultrapojemnej pamięci podręcznej można pracować na bardzo ciężkich plikach. Ten model jest w stanie okiełznać naprawdę duży materiał. Prawdziwy wyzwaniem dla profesjonalistów jest wykorzystanie całego potencjału nowego Maka Pro – powiedział Andrzej Suchocki.

Następnie Tomasz Sapryk – szef sekcji montażu TVN z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w telewizji – zaprezentował typowe w pracy montażysty udoskonalone funkcje programu Final Cut Pro X, które są w stanie wykorzystać cały potencjał Maka Pro. Niewątpliwą zaletę stanowi przyspieszony czas renderingu czy eksportu wideo, możliwy dzięki systemowi korekcji ECC, który zatrzymuje przejściowe błędy w pamięci. Dodał także, że tak dobra przepustowość łącza pozwala na edytowanie wideo w pełnej rozdzielczości z możliwością jednoczesnego renderowania efektów w tle. Dzięki Makowi Pro praca montażysty staje się wydajniejsza – praca, która zajmowała dużo czasu, z powodu ciągłej potrzeby renderingu, jest teraz możliwa do wykonania w czasie rzeczywistym, w dodatku w  rozdzielczości 4K; to absolutna nowość – podkreślił Tomasz Sapryk.

Następnie Piotr Rubik – kompozytor i producent – zademonstrował wybrane przykłady zwiększonej wydajności komputera w pracy kompozytora w programie Logic Pro X. Piotr Rubik pokazał, że dzięki zwiększonej mocy komputera możliwa jest praca z o wiele większą ilością wirtualnych instrumentów i efektów. Jednym z najważniejszych elementów nowej wersji Logica jest drummer – wirtualny perkusista, który niezwykle inteligentnie wpasowuje się w nasz utwór. Oprócz tego czas eksportowania gotowych plików jest znacznie krótszy niż wcześniej. Według mnie, nowy Mac Pro jest dziełem sztuki inżynieryjnej – podsumował Piotr Rubik.

 

Mac ProMarek Arcimowicz, znany fotograf i podróżnik, publikujący m.in. w Gazecie Wyborczej czy National Geographic, wskazał na możliwości Maka Pro przy obróbce zdjęć. Wydajność grafiki jest znacznie lepsza w porównaniu do poprzedniej wersji. Niekwestionowanym udogodnieniem jest możliwość znacznie szybszego otwierania plików z różnym rozszerzeniem w wysokiej rozdzielczości. Arcimowicz, jak poprzednicy, także sprawdzał czas renderowania. Proces dla omawianego materiału trwał uprzednio ponad 4 godziny, nowa wersja Maka Pro poradziła sobie z nim w 36 minut!Oprócz tego, że Mac Pro ma ogromne moce przerobowe, ma też świetny design i możliwość podłączenia ponad 36 urządzeń peryferyjnych, co jest bardzo potrzebne przy edycji wielu zdjęć na raz oraz ich przesyłaniu w wysokiej rozdzielczości.

Z kolei pracę na nowym Maku Pro z tabletem Wacom 24HD Cintiq zobrazował artysta-plastyk Piotr Janowczyk. Zaprezentował swoje projekty, wykonując je rysikiem w czasie realnym na tablecie Wacom. Wiele uwagi poświęcił nowym, dynamicznym narzędziom i funkcjom dostępnym w tych tabletach. Pokazał udoskonalone cechy rysika, który według niego daje rysownikowi niemal nieograniczone możliwości tworzenia. A to wszystko w idealniej symbiozie z Makiem Pro.

Na zakończenie architekt Konrad Zabiełło przedstawił nowe możliwość wizualizacji projektów architektonicznych w 3D – zwiększoną prędkość ładowania projektów oraz możliwość nanoszenia zmian w czasie rzeczywistym. Architekt jednoznacznie skomentował: Zawsze chciałem mieć tak szybki komputer, ale wcześniej nie było to po prostu możliwe. Teraz ta maszyna właściwie nie stawia żadnych ograniczeń pod względem wydajności.

O dodatkowych rozwiązaniach dla użytkowników nowego Maka Pro opowiedzieli również partnerzy iSpot Apple Premium Reseller: firma Alstor zaprezentowała ofertę monitorów Eizo dedykowanych Makowi Pro, przedstawiciel firmy LaCie S.A.S., Stephane Jamin, przedstawił nowoczesne dyski zewnętrzne LaCie 2 Big Thunderbolt jako doskonałe rozszerzenie pamięci operacyjnej Maca Pro. Bank Raiffeisen Leasing przedstawił specjalnie dedykowaną na ten dzień ofertę bankowo-leasingową jako źródło skutecznego finansowania nie tylko dla firm.

 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane