Klienci

Aktualności2

Pielęgnacja w ciąży? To nie takie proste!

Pielęgnacja w ciąży? To wcale nie takie proste!Mimo że wybór kosmetyków w drogeriach, perfumeriach i sklepach online jest ogromny, bardzo trudno znaleźć informację, czy dany kosmetyk mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

 
Domowa oaza

Domowa oazaTrend domowej oazy lansuje przytulne, rodzinne wnętrza, mające być bezpiecznym, sprzyjającym wypoczynkowi miejscem.

 

Zobacz także

Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Ciesz się słońcem z kosmetykami do opalania Lirene
wtorek, 13 maja 2014 09:25

Słońce powoduje przedwczesne starzenie się skóry, wzrost ryzyka nowotworów skóry, fotodermatozy. Przyczyną tych problemów jest słoneczny ultrafiolet. Nowoczesne preparaty w postaci kremów ochronnych nie tylko chronią przed promieniowaniem UVB i UVA, zapobiegają zmianom skórnym, ale i umożliwiają regenerację uszkodzeń. Na słoneczne letnie dni marka Lirene proponuje ofertę kosmetyków chroniących przed słońcem, wśród których znajdują się te do stosowania przed, w trakcie i po opalaniu. Pomagają one zabezpieczyć skórę przed całym spektrum promieniowania UV, dzięki czemu już nie musimy obawiać się słońca.

Filtry słoneczne chronią nas przed promieniowaniem UVB i UVA. Ochronę przed UVB (czyli promieniowaniem wywołującym rumień/opaleniznę) określa wskaźnik SPF (Sun Protection Factor), natomiast o ochronie UVA decyduje wysokość wskaźnika PPD. Na opakowaniu kosmetyku fotoochronnego najczęściej znajdziemy wyrażony dużą cyfrą wskaźnik SPF (np. SPF 20, SPF 50+). Liczba ta mówi nam, jak długo możemy przebywać na słońcu po zastosowaniu konkretnego preparatu do momentu wystąpienia zaczerwienia, w porównaniu z czasem, kiedy bylibyśmy bez żadnej ochrony. Tak więc: kosmetyk z SPF 20 wydłuży czas, po którym wystąpi rumień z 15 minut do 5 godzin (15 minut x 20 = 300 minut = 5 godzin) przy założeniu, że przez cały czas dany filtr pozostanie na skórze w niezmienionej aktywności i ilości. Warto pamiętać, że zależność pomiędzy wartością SPF a ilością pochłanianego promieniowania nie jest wprost proporcjonalna, tzn. faktor 50 nie jest dwa razy skuteczniejszy niż faktor 25.

Kosmetyki do opalania Lirene:

Sun Starter - kosmetyk przed opalaniem
To, w jaki sposób przygotujemy skórę do opalania, w znaczący sposób wpłynie na efekt, jaki uzyskamy po kąpieli słonecznej. Sun Starter to preparat, który, dzięki kompleksowi SunTan, skutecznie przyspiesza proces opalania oraz wzmacnia złocisty kolor opalenizny. Zawarte w recepturze masło kakaowe przygotowuje skórę do przyjęcia słońca oraz daje lekki odcień słonecznej opalenizny. Formuła balsamu została wzbogacona o składniki aktywne, które wygładzają skórę oraz działają przeciwrodnikowo. Proteiny jedwabiu zabezpieczają ją przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, nawilżając i nadając jej niezwykłą gładkość. Wyciąg z aloesu zapobiega powstawaniu podrażnień i zaczerwienień podczas opalania. Kosmetyk należy stosować 1-2 dziennie na 2 tygodnie przed ekspozycją na słońce. Do opalania należy stosować preparaty z filtrami ochronnymi. Cena: 16,99 zł/150 ml

 

 

Kosmetyki do opalania LireneKosmetyki chroniące przed słońcem Lirene
Seria do opalania Lirene, dzięki zastosowaniu Trójaktywnego Systemu Zdrowej Opalenizny, pomaga zabezpieczyć twarz i ciało przed słońcem oraz intensywnie pielęgnować skórę.

1° Ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB
Zaawansowany system fotostabilnych filtrów w postaci kompleksu UVBlock skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz chroni DNA komórek przed uszkodzeniami spowodowanymi ekspozycją skóry na słońce.

2° Zdrowa i piękna opalenizna
Kompleks na bazie masła Shea i alantoiny regeneruje naskórek i łagodzi podrażnienia powstałe podczas ekspozycji skóry na słońce, dzięki czemu zyskuje ona zdrowy wygląd. Zawartość składników nawilżająco-odżywczych chroni przed wysuszeniem.

3° Ochrona przeciwstarzeniowa skóry
Formuła kosmetyków została wzbogacona o składniki aktywne o właściwościach przeciwrodnikowych, które pomagają zapobiegać starzeniu się skóry.

 

Kosmetyki do opalania LireneW skład linii wchodzą następujące kosmetyki:
• Złocisty przyspieszacz opalania SPF 6. Cena: 16,99 zł/150 ml
• Karotenowy balsam do opalania SPF 6. Cena: 12,99 zł/150 ml
• Kakaowe mleczko do opalania SPF 10. Cena: 15,99 zł/150 ml
• Emulsja do opalania SPF 15. Cena: 16,99 zł/150 ml
• Emulsja do opalania utrwalająca opaleniznę SPF 20. Cena: 19,99 zł/150 ml
• Emulsja do opalania SPF 30. Cena: 24,99 zł/150 ml
• Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+. Cena: 27,99 zł/150 ml
• Krem do twarzy SPF 30. Cena: 18,99 zł/50 ml

Lirene Kids
Innowacyjne, wodoodporne produkty z serii Lirene Kids opracowane zostały w trosce o delikatną i wrażliwą skórę dzieci powyżej 6-go miesiąca. Kosmetyki te opracowane zostały pod szczególną kontrolą ekspertów, a ich bezpieczeństwo oraz właściwości hypoalergiczne zostały potwierdzone przez Instytut Matki i Dziecka. Zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVA i UVB (m.in. filtr mineralny) o szerokim spektrum działania chroni przed poparzeniami i wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Wszystkie kosmetyki intensywnie pielęgnują, nawilżając i natłuszczając oraz stymulując naturalne procesy obronne i regeneracyjne.

 

Kosmetyki do opalania LireneW skład linii wchodzą następujące kosmetyki:
• Mleczko chroniące przed słońcem o zapachu gumy do żucia SPF20. Cena: 24,99 zł/200 ml
• Mleczko chroniące przed słońcem SPF 30. Cena: 26,99 zł/150 ml
• Mleczko chroniące przed słońcem SPF 50+. Cena: 29,99 zł/150 ml
• Krem do twarzy SPF 50+. Cena: 19,99 zł/50 ml

Kosmetyki po opalaniu
Seria kosmetyków po opalaniu i kąpieli przeznaczona jest do intensywnej pielęgnacji skóry eksponowanej na słońcu i po kąpieli. Preparaty regenerują i głęboko nawilżają skórę oraz uzupełniają niedobory lipidów i witamin. Dzięki temu wzmocniony zostaje naturalny system ochronny skóry, hamujący procesy starzenia i zabezpieczający przed działaniem czynników zewnętrznych. Składniki aktywne zawarte w formułach kosmetyków po opalaniu Lirene pomagają skórze odzyskać dobrą kondycję, wpływając na przedłużenie efektu opalania. Kosmetyki wykazują działanie łagodzące podrażnienia i eliminują efekt „pieczenia” i ewentualnego zaczerwienienia.

 

Kosmetyki do opalania LireneW skład linii wchodzą następujące kosmetyki:
• Utrwalający złocisty balsam po opalaniu SPF 10. Cena: 19,99 zł/150 ml
• SOS Ratunek - Balsam po przedawkowaniu słońca (5% D-Pantenol) SPF 20. Cena: 19,99 zł/150 ml

 

Komentarze 

 
# Ania 2015-06-03 09:03
W tym roku będę tych kosmetyków próbować.Niestety pomimo stosowania mleczek i kremów z filtrem 50 zawsze pobyt na słońcu kończył się dla mnie poparzeniami. Z polecenia swojej dermatolog zaczęłam dodatkowo stosować specyfik z beta karotenem beta Solar i sama zdziwiona byłam jak bardzo poprawiła się odporność mojej skóry na oparzenia i jak piękna opalenizna się u mnie pojawiła. Moja opalenizna utrzymuje się już prawie rok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Reklama
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • AVA Revival
    AVA Revival
Reklama

Ostatnio komentowane