Klienci

Aktualności2

Domowa oaza

Domowa oazaTrend domowej oazy lansuje przytulne, rodzinne wnętrza, mające być bezpiecznym, sprzyjającym wypoczynkowi miejscem.

 
5 trendów według Decoroom

5 wnętrzarskich trendów wg DecoroomArchitekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.

 
Nowość Klorane - linia na bazie wyciągu z drzewa oliwnego
środa, 02 grudnia 2015 10:37

Eksperci z Laboratoriów Klorane, specjalizujący się w pozyskiwaniu aktywnych wyciągów roślinnych, nieustannie przemierzają świat, aby wybrać najbardziej odpowiednie gatunki, które umożliwią taką pielęgnację, by włosy zachowały piękno i zdrowie. Inspiracją i bodźcem do powstania nowej gamy był proces starzenia się włosów, który rozpoczyna się najczęściej między 35-40 rokiem życia.


Spowolniony metabolizm, który charakteryzuje się mniejszą aktywnością mieszków włosowych, redukcja naczyń, osłabieniem mikrokrążenia, niedostatecznym zaopatrzeniem w substancje odżywcze oraz zmniejszoną produkcją sebum wpływa na skórę głowy i włókno włosa - ścieńczenie włókien włosów, uczycie suchości skóry głowy, utratę gładkości i blasku włókna włosów, przez co stają się porowate, kruche i matowe.

Uwaga marki skupiła się na drzewie oliwnym - symbolu długowieczności,odporności i mocy. Aktywny ekstrakt nowej linii dbającej o młodość włosów otrzymuje się z oliwek koroneiki uprawianych w Grecji, w regionie Peloponez, na biologicznych gruntach Figalii. Odmiana ta, która zajmuje około 60% powierzchni gajów oliwnych, ceniona jest za wysoką zawartość polifenoli. Zbiory oliwek odbywają się od listopada do lutego, a owoce oliwne koroneiki tłoczone są już w dniu zbioru.

Po tłoczeniu na zimno uzyskuje się część płynną i stałą (wodę i olej). Ten wodny ekstrakt oliwny, bogaty w substancje czynne, podlega stabilizacji za zimno, a następnie jest transportowany do Gaillac we Francji, gdzie w Laboratoriach Klorane jest poddawany filtracji i solubilizacji. Tak otrzymuje się eliksir młodości – wyciąg z drzewa oliwnego.

• Polifenole - są silnymi antyoksydantami. Chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i uszkodzeniami spowodowanymi działaniem czynników zewnętrznych,
• Witamina B8 - przyspiesza procesy metaboliczne, pomagając przywrócić włosom dawną witalność,
• 5 minerałów - potas, magnez, wapń, sód i krzem. Wpływają na remineralizację włosów i skóry głowy,
• Witamina B5 - dodaje włosów połysk o objętość,
• Cukry - dostarczają składników odżywczych i odbudowujących.

Opatentowany przez Laboratoria Klorane wyciąg z drzewa oliwnego zwiększa średnicę włosa o 17%, co zostało udowodnione w badaniach in vitro, wykonując laserowe pomiary.

 

Nowość Klorane - linia na bazie wyciągu z drzewa oliwnegoSzampon z wyciągiem z drzewa oliwnego
Szampon, który nadaje włosom gęstość i witalność. Wyciąg z drzewa oliwnego działa antyoksydacyjnie, chroniąc włosy i dostarczając im substancji aktywnych, zwiększając grubość, odbudowując strukturę i dodając witalności.Gęstość zapewnia kompleks nawilżająco-wypełniający (gliceryna-betaina), które pogrubiają i nawilżają włókno włosa, natomiast polisacharydy & lipidy działają odżywiająco i chronią włókno włosa. Witalność włosów podnosi kompleks rewitalizujący skórę głowy i włosy: składnik HMC (metylohalkon hesperydyny) chroni kolagen, a estry kwasu nikotynowego pobudzenie mikrokrążenia. Szampon ma delikatną bazę myjącą o neutralnym pH. Jego formuła ulegająca biodegradacji. Wolny od silikonów i parabenów. Cena: 38 zł/200 ml (apteki)

Koncentrat z wyciągiem z drzewa oliwnego
Formuła tego eliksiru młodości zawiera aż 6x większe stężenie ekstraktu z Drzewa Oliwnego w porównaniu do Szamponu. Trzykrotnie wzmocniony kompleks nawilżająco-wypełniający (gliceryna-betaina) pogrubia i intensywnie nawilża włókno włosa. Witalność włosów zapewnia kompleks rewitalizujący skórę głowy i włosy: składnik HMC (metylohalkon hesperydyny) chroni kolagen, a estry kwasu nikotynowego pobudzenie mikrokrążenia. Wolny od silikonów i parabenów. Formuła bez spłukiwania. Cena: 46 zł/125 ml (apteki)

 

Masaż głowyAby zwiększyć efekt działania Koncentratu z wyciągiem z drzewa oliwnego, Laboratoria Klorane we współpracy z fizykoterapeutą opracowały 30-sekundowy masaż, który nie uszkadza włókna włosów. Jego celem jest zwiększenie mikrocyrkulacji w skórze głowy, pobudzić i przywrócić czynność mieszków włosowych.

 
Reklama
  • Caudalie
    Caudalie Vinosculpt
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • AVA Revival
    AVA Revival
Reklama

Ostatnio komentowane