Klienci

Aktualności2

Wiosna już w IKEA

Wiosna już w IKEAW tym sezonie zatroszczmy się o swoje cztery kąty i pomóżmy im rozkwitnąć. Nowości IKEA to nie tylko drobne dekoracje czy minimalistyczne formy, ale też produkty wykonane z naturalnych włókien.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Beauté de Nuit - nowość od Galénic
środa, 23 listopada 2016 17:40

Noc to czas wyjątkowy. Tak jak cały organizm, skóra znajduje się wtedy w stanie głębokiego odpoczynku, podczas którego zachodzą dwa naturalne procesy: utrata wody i odnowa komórkowa. W trakcie snu skóra jest mniej odporna na odwodnienie. Naturalna bariera tworzona przez komórki jest osłabiona, traci napięcie i staje się przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody. Dlatego po przebudzeniu skóra często wydaje się napięta i przesuszona. W nocy skóra regeneruje się, tworząc nowe komórki. Proces ten osiąga swój szczyt około godziny 1:00, gdy skóra produkuje nawet 8 razy więcej nowych komórek niż w ciągu dnia. Noc jest więc dla skóry czasem niezwykle ważnym.


Twórcy formuł Galénic pragnęli wspomóc skórę w głębokim,  niczym niezakłóconym odpoczynku, by o poranku wyglądała jak odrodzona. Skórze regenerującej się w trakcie snu nie należy przeszkadzać, lecz wesprzeć naturalnie zachodzące w niej procesy. Zapobieganie utracie wody i wspieranie naturalnej odnowy komórkowej to wyzwania, które podjęli naukowcy Galénic tworząc Beauté de nuit.

 

Beauté de Nuit - nowość od GalénicTwórców Galénic zainteresowały wyjątkowe właściwości papai rosnącej w Indiach. Gdy jest młoda, mimo silnego słońca, deszczu i ataków owadów, skórka papai nie niszczy się i pozostaje gładka. Sekretem rośliny jest proteaza zawarta w mleczku owoców i liści. Enzym ten ma wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, a także modelowania i zabliźniania tkanek. W ten sposób skórka papai ulega nieustannej odnowie.

Celem Galénic było zachowanie wszystkich właściwości nowego składnika aktywnego. Osiągnięto go dzięki utworzeniu unikalnej struktury galenowej, zapewniającej najwyższą skuteczność. Twórcy Beauté de Nuit puścili wodze wyobraźni i opracowali zaawansowaną strukturę: CHRONO-PATCH GEL™ WODNY ŻEL. Woda będąca głównym składnikiem mleczka papai, to naturalny i nieodłączny składnik makroproteazy z papai. Aby w pełni wykorzystać jej właściwości, zamiast kremu twórcy wybrali więc postać żelu o wysokiej zawartości wody. Aby zapewnić działanie składników nawilżających przez całą noc, przywrócić sprężystość i zahamować utratę wody, wynaleziono zaawansowaną strukturę tworzacą na skórze rodzaj niewidzialnego plastra. Należało jeszcze sprawić, by ten wodny żel z efektem plastra działał w zgodzie z naturalnymi cyklami skóry. Po aplikacji makroproteaza z papai zaczyna eliminację martwych komórek naskórka, uwalniając wierzchnią warstwę skóry. Dzięki temu, gdy około godziny 1:00 w nocy nadchodzi szczyt odnowy komórkowej, nowopowstałe komórki mogą łatwiej przedostać się na powierzchnię i zająć miejsce pomiędzy istniejącymi komórkami, tworząc „nową skórę”. Dzięki chronoaktywnemu działaniu żelu po przebudzeniu skóra wydaje się świeższa, bardziej świetlista i nawilżona.

 

Beauté de Nuit - nowość od GalénicGodzina 23:00  - makroproteaza z papai wkracza do akcji. Zastosowana przed snem eliminuje martwe komórki zalegające na powierzchni skóry. Działanie to jest możliwe dzięki dużej zawartości wody w formule Chrono-patch gel™.

Godzina 1:00 - dnowa komórkowa osiąga swój szczyt. Chronoaktywny żel współgra ze skórą, towarzysząc jej w odnowie komórkowej. Nowopowstałe komórki mogą z łatwością przedostać się na powierzchnię skóry, który została już oczyszczona z martwych złogów.

Między 1:00 a 4:00 - efekt plastra odgrywa kluczową rolę, chroniąc skórę przed utratą wody. Gdy kanały są otwarte, składniki aktywne przenikają w głąb skóry. Struktura z efektem plastra działa jak długa nawilżająca kąpiel – nawilża skórę na powierzchni zapobiegając utracie wody z głębszych warstw, a przy tym pozwala skórze oddychać. Skóra odzyskuje sprężystość dzięki cząsteczkom nawilżającym (gliceryna roślinna i sorbitol) oraz wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej. Ta lekka, płynna, półprzepuszczalna struktura z efektem plastra zapewnia długotrwałe działanie i zachowanie poziomu prawidłowego nawilżenia skóry.

Godzina 7:00 - doskonałe połączenie składnika i formy podania kosmetyku sprawia, że cera po przebudzeniu jest świeża, promienna i wypoczęta. Gładka, niewiarygodnie delikatna i sprężysta. Wygląda piękniej i młodziej, jakby narodziła się na nowo.

Unikalna kompozycja składników aktywnych i struktura galenowa pozwalają osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Formuła o niewielkiej liczbie składników sprawia, że w nocy skóra maksymalnie odpoczywa, tak by po przebudzeniu być jeszcze piękniejszą. Twórcy formuły Beauté de nuit dodali do kompozycji tylko niezbędne składniki, które naturalnie łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Beauté de nuit to pochwała prostoty, przynosząca najlepsze efekty.

 

Beauté de Nuit - nowość od GalénicWyjątkowa pielęgnacja na noc zamknięta w krystalicznym, opalizującym żelu. Po zastosowaniu daje uczucie nawilżającego kompresu, który otula skórę na noc. Delikatnej, błękitnej konsystencji towarzyszy lekki, świeży zapach z nutami słodkiego lotosu i pudrowymi akcentami mimozy i irysa.

Cena: 188 zł/50 ml (dostępny w aptekach)

 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane