Klienci

Aktualności2

Westwing Collection w letnim wydaniu

Westwing Collection – Modern NaturalWestwing Collection – Modern Natural to kolekcja, na którą składają się meble, tekstylia, oświetlenie i artykuły dekoracyjne. Została zainspirowana atmosferą słonecznego wybrzeża Ibizy, gdzie przygotowano lookbook.

 
Kross Femi Line

Kross Femi LineRower damski to już nie tylko rower miejski z ramą „damką”. Różnice pomiędzy modelami damskimi a męskimi zacierają się. Marka Kross stworzyła linię rowerów dedykowaną wyłącznie kobietom.

 

Aktualności1

Letnia kolekcja IKEA

Letnia kolekcja IKEA

Dbając o jamę ustną, dbasz o cały organizm - dziś WOHD
wtorek, 20 marca 2018 10:19

Zdrowie jamy ustnej idzie w parze z ogólnym stanem zdrowia, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i profilaktyka. Przy okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) przypominamy, jak unikać czynników ryzyka i jak dbać o zęby, dziąsła i tym samym o całe ciało.


Stan jamy ustnej odzwierciedla samopoczucie i ogólny stan zdrowia całego organizmu. Specjaliście wystarczy jeden rzut oka na zęby i dziąsła, by wykryć niedobory żywieniowe, zauważyć objawy niektórych chorób jak np. cukrzyca, choroby serca, choroby układu oddechowego lub ujawnić szkodliwe nawyki, np. palenie czy nadmierne spożywanie alkoholu. Zmiany w obrębie jamy ustnej mogą być zarówno skutkiem, jak i przyczyną innych chorób. Jednak dbając o jamę ustną, dbasz o cały organizm, dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, by poprawić lub zachować dobry stan zdrowia i samopoczucie. Na to nigdy nie jest za późno, a Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) obchodzony na całym świecie 20 marca to świetna okazja, by zadbać o zęby i dziąsła.

 

WOHDTak jak w przypadku innych chorób, także w chorobach jamy ustnej istnieje szereg czynników ryzyka. Niektóre z nich, takie jak wiek, płeć i cechy dziedziczne nazywane są niemodyfikowalnymi, bo po prostu nie ma się na nie wpływu. Na szczęście na inne czynniki ryzyka możesz wpływać, zmieniając nawyki i zachowania.

Jednym z takich czynników jest spożywanie nadmiernej ilości cukrów zawartych w przekąskach, przetworzonej żywności i napojach. Niezdrowa dieta to istotny czynnik ryzyka wystąpienia chorób jamy ustnej (szczególnie próchnicy), a także cukrzycy, chorób serca oraz nowotworów. Kolejnym czynnikiem ryzyka jest konsumpcja wyrobów tytoniowych, która zwiększa ryzyko rozwoju chorób dziąseł i nowotworów jamy ustnej. Tytoń powoduje również przebarwienia zębów, nieświeży oddech, przedwczesną utratę uzębienia oraz upośledzenie zmysłu smaku i zapachu. Także nadmierne spożycie alkoholu może prowadzić do powstania urazów, często w obrębie jamy ustnej i zębów oraz sprzyja próchnicy zębów ze względu na kwaśny odczyn. Dodatkowo nadmierne spożycie alkoholu w połączeniu z tytoniem zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów jamy ustnej.

Warto poprawić swoje nawyki i przyzwyczajenia, ale kluczem do profilaktyki zdrowia jamy ustnej jest jednak przede wszystkim odpowiednia higiena. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pomaga ograniczyć populację bakterii, zapobiegając powstaniu płytki nazębnej, dzięki czemu zęby są bardziej odporne na działanie kwasów powodujących próchnicę. Jama ustna to jednak nie tylko zęby - czyść także przestrzenie międzyzębowe i język.

 

Philips Sonicare DiamondClean SmartDużym ułatwieniem i kompleksowym wsparciem w trosce o higienę jamy ustnej są szczoteczki soniczne Philips Sonicare. Szczoteczki DiamondClean Smart dzięki docieraniu nawet do najtrudniejszych miejsc usuwają do 10 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna i zapewniają nawet 7 razy zdrowsze dziąsła już po 2 tygodniach stosowania. Do wyboru jest wiele dostępnych główek szczoteczek sonicznych Philips Sonicare, więc z pewnością dobierz odpowiednią dla siebie. Możesz też zacząć używać wymienną główkę TongueCare+ do czyszczenia języka. Dodatkowo dzięki połączeniu szczoteczki DiamondClean Smart ze specjalną aplikacją możesz poznać i poprawić swoje nawyki w zakresie higieny jamy ustnej. W uchwycie szczoteczki wbudowane są trzy inteligentne czujniki: lokalizacji, nacisku i ścierania, które synchronizują się automatycznie z aplikacją, aby w czasie rzeczywistym dostarczać informacji zwrotnych na temat techniki szczotkowania. Pewnie zdarza się, że myjesz zęby za krótko, zbyt mocno szorujesz lub pomijasz pewne obszary. Z aplikacją Philips Sonicare naprawisz te błędy! Możesz też porównywać w niej efekty szczotkowania z poszczególnych dni, wyznaczać sobie cele, określać miejsca problematyczne i podzielić się wynikami ze swoim lekarzem stomatologiem

 

Philips Sonicare DiamondClean SmartPamiętaj, że wczesne rozpoznanie ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu chorób jamy ustnej. Regularne wizyty kontrolne u dentysty pozwolą zidentyfikować choroby takie jak próchnica zębów, zapalenie dziąseł czy przyzębia na wczesnym etapie ich rozwoju, co umożliwi podjęcie niezbędnych działań. Ceny szczoteczek Sonicare DiamondClean Smart zaczynają się od 1169 zł.

 

Philips Sonicare DiamondClean SmartPhilips Sonicare DiamondClean SmartPhilips Sonicare DiamondClean Smart

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane