Klienci

Aktualności2

Rozpocznij przygodę z fitnessem

Domyos by DecathlonCzujesz w powietrzu powoli zbliżającą się wiosnę? Nadejdzie szybciej, niż myślisz. Domyos by Decathlon przedstawia swoją nową kolekcję odzieży i akcesoriów do fitnessu.

 
Kross Femi Line

Kross Femi LineRower damski to już nie tylko rower miejski z ramą „damką”. Różnice pomiędzy modelami damskimi a męskimi zacierają się. Marka Kross stworzyła linię rowerów dedykowaną wyłącznie kobietom.

 

Aktualności1

Letnia kolekcja IKEA

Letnia kolekcja IKEA

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpa
piątek, 09 listopada 2018 09:39

 

Zasypiasz w makijażu? Myjesz twarz wodą z mydłem albo samą wodą? Na osuszoną skórę aplikujesz ulubiony krem? Niepotrzebny Ci tonik, skoro twarz jest już czysta? Każdej z nas zdarza się popełniać te błędy. Ważne, żeby wiedzieć, jak ich unikać. Żeby skóra twarzy mogła wyglądać zdrowo i młodo, musi zostać dobrze oczyszczona i nawilżona.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaoczyszczanie = demakijaż + mycie + tonizacja + złuszczanie
Dobre oczyszczanie skóry musi składać się z trzech etapów. Uzupełnieniem prawidłowego oczyszczania jest nałożenie kosmetyku dopasowanego do stanu i rodzaju skóry. Dodatkowo 1-2 dwa razy w tygodniu, wieczorem, możemy wykonać peeling twarzy i ciała. Regularnie stosowany wpływa na znaczną poprawę wyglądu skóry. Usuwa martwy naskórek i wygładza powierzchnię skóry. Twarz oczyszczamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem, ponieważ zbyt częste oczyszczanie może zaburzyć pracę gruczołów łojowych. Szczególnie ważna jest pielęgnacja wieczorna, kiedy podczas demakijażu usuwamy resztki kolorowych kosmetyków, zanieczyszczenia i martwy naskórek.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaKrok1
demakijaż
wieczorem

Dokładnie przetrzyj twarz płynem micelarnym. To bardzo ważny krok w pielęgnacji. Pamiętajmy, żeby nie zasypiać w makijażu. Nasza skóra nie ma wtedy możliwości regeneracji, tworzą się zanieczyszczenia, zaskórniki, jest gorzej dotleniona, nieodżywiona i przybiera szaro ziemisty kolor. Dokładny demakijaż powinien więc stać się podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy. Do demakijażu możemy wybrać to, co lubimy: płyny, mleczka lub kremy.

Krok2
mycie
rano i wieczorem

Oczyść skórę z wszystkich zabrudzeń przy użyciu żelu lub pianki do mycia twarzy. Unikajmy mycia samą wodą lub wodą z mydłem gdyż zaburza to pH skóry i osłabia jej funkcje obronne. Odpowiednio dobrany do rodzaju skóry kosmetyk pomoże skutecznie usunąć wszystkie pozostałości (kurz, pył), które gromadzą się na skórze. Pamiętajmy również o porannym umyciu twarzy. Podczas snu nasz skóra oczyszcza się z toksyn.

Krok3
tonizacja
rano i wieczorem

Przywróć skórze prawidłowe pH, by przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Tonizacja to bardzo ważny krok, o którym najczęściej w pośpiechu zapominamy. Tonik jest warunkiem do dobrego wchłaniania się i działania kosmetyku. Uwaga: nie stosujmy toniku do mycia twarzy, gdyż nie ma w sobie składników myjących i oczyszczających. Dopiero po użyciu toniku należy nałożyć ulubiony kosmetyk. Unikajmy toników alkoholowych. Wysuszają one skórę, powodując zwiększenie wydzielania łoju i uszkadzają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.

 

Trzy proste kroki do oczyszczenia skóry twarzy wg tołpaKrok 4
złuszczanie
wieczorem

Usuń martwy naskórek i wygładź powierzchnię skóry. Do złuszczania możesz stosować peelingu drobnoziarnistego, pasty-maski, peelingu gruboziarnistego lub enzymatycznego. Jeśli masz skórę naczyniową, najbezpieczniejsza jednak będzie biała glinka, która bardzo delikatnie złuszcza martwy naskórek – znajdziesz ją w masce rosacal.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane