Klienci

Aktualności2

Trendy w branży ślubnej w 2021 roku

Trendy w branży ślubnej w 2021 rokuWedług danych GIS w ubiegłym roku zawarto o prawie 40 tysięcy mniej małżeństw niż w 2019 r. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była postępująca pandemia i wprowadzane obostrzenia.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Eau Thermale Avène przejmuje kontrolę nad skórą wrażliwą
wtorek, 12 października 2021 11:45

 

Skóra reaktywna jest bardzo wrażliwa na wiele czynników – zarówno zewnętrznych, jak i tych wewnętrznych. Codzienna pielęgnacja osób mających taki typ skóry to nie lada wyzwanie, ponieważ mogą ją podrażnić nie tylko kosmetyki czy nieodpowiednia pielęgnacja, ale nawet woda! Problemem może być niewłaściwa dieta (np. ostre potrawy), zmiany temperatur, a także stres i emocje, które mogą sprzyjać zaczerwienieniom i utrzymującemu się rumieniowi. Wiele osób postrzega skórę reaktywną tylko przez pryzmat natury estetycznej, jednak warto pamiętać, że posiadanie skóry nadwrażliwej może pociągać za sobą skutki psychologiczne, gdyż objawy mogą znacznie utrudniać życie w różnych momentach codzienności.

Z myślą o długotrwałym ograniczeniu nadmiernej wrażliwości skóry marka Eau Thermale Avène stworzyła nową linię dermokosmetyków Tolerance Control: Krem łagodząco regenerujący do skóry reaktywnej i Balsam łagodząco regenerujący do skóry suchej i reaktywnej.

Eau Thermale Avène to wiodąca, francuska marka dermokosmetyczna, która oferuje skórze
w szczególności wrażliwej swoje doświadczenie w celu poprawy jej kondycji. Od 20 lat zespół naukowców, ekspertów w dziedzinie mikrobiologii wody z Grupy Pierre Fabre, CNRS
i Uniwersytetu w Sorbonie bada i sprawdza właściwości Wody Termalnej Avène. Aktualnie Laboratorium Dermatologiczne Avène odkryło przełomowy składnik D-Sensinose™. Jest to pierwszy postbiotyczny składnik aktywny działający na neurony zmysłowe i ograniczający wszystkie typy nadwrażliwości skórnej.

Skóra nadwrażliwa nadmiernie reaguje na czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne, w tym emocje. Osłabiona bariera ochronna nie pełni skutecznie swojej funkcji. Obniża się próg tolerancji receptorów odpowiedzialnych za wykrywanie zagrożeń. W konsekwencji skóra reaguje nadmiernie i pojawiają się nieprzyjemne uczucia (mrowienie, pieczenie czy napięcie). Skóra nadwrażliwa może zareagować tak naprawdę na wszystko. Aby lepiej zrozumieć powody gwałtownych reakcji nadwrażliwości, należy wyjaśnić, jak wygląda przekazywanie sygnałów pomiędzy skórą a mózgiem.

D-Sensinose™ to postbiotyczny składnik aktywny zaczerpnięty z wody termalnej Avène:
– Moduluje przesyłanie komunikatów sensorycznych do neuronów czuciowych.
– Natychmiastowo łagodzi i wycisza odczucia skórne.
D-Sensinose™ jest trzecim po I-modulia™ i C+Restore™ postbiotycznym składnikiem aktywnym zaczerpniętym z wody termalnej Avène. To esencja cennych właściwości Aquaphilus dolomiae, bakterii występujących wyłącznie w wodzie termalnej Avène, a zarazem pierwszy składnik działający na neuron zmysłowy i ograniczający wszystkie typy nadwrażliwości skórnej.

Nowy opatentowany składnik aktywny to ogromne udogodnienie dla wszystkich typów skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji, potrzebującej natychmiastowej ulgi i długotrwałego ukojenia. D-Sensinose™ skutecznie ogranicza hiperreaktywność, przynosząc zdecydowany efekt kojący do wszystkich rodzajów skóry nadwrażliwej.

Hiperreaktywność skóry to w istocie samonapędzający się stan neurozapalny, charakteryzujący się współwystępowaniem następujących objawów:

•    Przez osłabioną barierę ochronną skóry przenikają szkodliwe czynniki zewnętrzne,
•    Wydzielanie substancji P przez receptory prowadzi do reakcji zapalnej skóry,
•    Cząsteczki wywołują nadreakcję neuronów i dodatkowo zwiększają ich nadwrażliwość.

W przerwaniu tego sprzężenia zwrotnego pomaga składnik aktywny, działający na wszystkich wymienionych wyżej poziomach: blokuje on wydzielenie substancji P, ogranicza jej efekty
i wzmacnia barierę ochronną skóry. Po przerwaniu samonapędzającej się reakcji neurozapalnej stan skóry ulega natychmiastowemu i długotrwałemu złagodzeniu, co pozwala odzyskać kontrolę nad skórą hiperreaktywną.

 

Avene Tolerance ControlKREM ŁAGODZĄCO REGENERUJĄCY do skóry reaktywnej
Otulający, nietłusty krem do skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień. Szybko się wchłania i natychmiastowo łagodzi zaczerwienienia, uczucie mrowienia, napięcia i przegrzania. Odbudowuje barierę ochronną skóry, przywraca komfort i skutecznie nawilża. Konsystencja kremu jest odpowiednia dla skóry normalnej i mieszanej. Może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci od 2. roku życia. Stosować krem rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, przy czym może być używany również w okolicach oczu. Cena: 86 zł/40 ml

 

Avene Tolerance ControlBALSAM ŁAGODZĄCO REGENERUJĄCY do skóry suchej i reaktywnej
Kremowy, ultraodżywczy i kojący balsam do skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień. Szybko się wchłania i natychmiastowo łagodzi zaczerwienienia, uczucie mrowienia, napięcia i przegrzania. Odbudowuje barierę ochronną skóry, przywraca komfort i skutecznie nawilża bez uczucia błyszczenia. Konsystencja balsamu jest odpowiednia dla skóry suchej i bardzo suchej. Może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci od 2. roku życia. Stosować balsam rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, przy czym może być używany również w okolicach oczu. Cena: 86 zł/40 ml

 

Avene Tolerance ControlŻEL BALSAM OCZYSZCZAJĄCY - skóra wrażliwa do reaktywnej
Wyjątkowo delikatny produkt do oczyszczania skóry twarzy i oczu. Żel balsam oczyszczający o lekkiej konsystencji, która rozpływa się na skórze, jest wysoce skoncentrowany w wodę termalną Avène. Delikatnie myje i chroni barierę skórną bez uczucia ściągnięcia i podrażnienia. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień. Formuła żelu balsamu oczyszczającego nie powoduje powstawania zaskórników i jest opracowana tak, aby zminimalizować ryzyko alergii. Stosować rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, korzystając z płatków kosmetycznych lub bezpośrednio palcami. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Cena: 68 zł/200 ml

 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane