Klienci

Aktualności2

Living coral we wnętrzach

Living coral we wnętrzachInstytut Pantone ogłosił kolor roku 2019. To Living coral - bardzo słoneczna i energetyczna interpretacja różu. Przywodzi ona na myśl beztroskie wakacje, napawając optymizmem i chęcią do życia.

 
Na podbój stoków z Wed’ze

Na podbój stoków z Wed’zeJuż wiesz, gdzie w tym roku wyjedziesz na narty? Tatry, Sudety, a może Alpy? Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzesz – najważniejsze, aby zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

 
Reklama
AddThis Social Bookmark Button
5 podróżniczych inspiracji na 2016 rok
poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:06

Czy zastanawiałaś się już, gdzie pojechać i co warto zobaczyć w 2016 roku? Biorąc pod uwagę, że bilety lotnicze i noclegi na kilka największych wydarzeń tego roku warto rezerwować wiele miesięcy wcześniej, HomeToGo.pl już teraz przygotowało zestawienie kilku atrakcji, którymi żył będzie cały podróżniczy świat.

 

5 podróżniczych inspiracji na 2016 rokOtwarcie Louvre w Abu Dhabi, ZEA
Jesienią 2016 roku nastąpi uroczyste otwarcie kolejnego z cudów techniki i architektury, który powstaje nad Zatoką Perską. Budynek Louvre Abu Dhabi, bo o nim mowa, wyłaniać się będzie z wód sztucznego jeziora. Miejsce to ma szansę sprawić, że do krajów położonych z tym regionie świata turyści będą przyjeżdżać nie tylko na zakupy i zwiedzanie wielkich metropolii, ale również po to, aby zobaczyć najsłynniejsze dzieła sztuki. Do Louvre Abu Dhabi trafi kilkaset eksponatów - od pamiątek po starożytnych cywilizacjach przez obrazy Van Gogh’a do arcydzieł sztuki współczesnej. Jeśli podczas zwiedzania Półwyspu Arabskiego będziemy chcieli poczuć się jak jego mieszkańcy, pomysłem wartym rozważenia jest rezerwacja noclegu w mieszkaniu wakacyjnym. Jak wynika z raportu HomeToGo.pl za dobę pobytu za czterech osób w oddalonym o 1,5 h samochodem Dubaju zapłacimy ok. 900 zł.

Karnawał i Museum of Tomorrow, Brazylia
Tej imprezy nikomu nie trzeba przedstawiać. Karnawał w Rio to jedno najciekawszych i najbardziej kolorowych wydarzeń na turystycznej mapie świata, co roku przyciągające nawet pół miliona podróżników.  W trakcie tegorocznego karnawału  będziemy mieli również okazję zobaczyć otwarte pod koniec grudnia 2015 „Museum of Tomorrow”, perełkę współczesnej architektury, która powstała w ramach programu rewitalizacji jednej z zaniedbanych dotychczas dzielnic Rio. Tematyką przewodnią muzeum są innowacje, zrównoważony rozwój oraz przyszłość naszej planety. Planując podróż do Brazylii pamiętajmy również, że koniec roku poprzedzającego karnawał to ostatni dzwonek na rezerwację noclegów. Z analizy HomeToGo.pl wynika, że za jedną noc dla czterech osób w mieszkaniu wakacyjnym w dzielnicy Ipanema zapłacimy wtedy średnio ok. 370 zł, co jest stawką znacznie niższą od tych oferowanych przez hotele.

Wizyta w Shanghai Disney Resort, Chiny
Na wiosnę 2016 roku zaplanowano otwarcie najnowszego na świecie i pierwszego w Chinach parku rozrywki Disneya. Jak przystało na inwestycję w Państwie Środka, Disneyland w Szanghaju wyróżniać się będzie największym wybudowanym do tej pory Zamkiem Królewny Śnieżki, sześcioma strefami tematycznymi oraz niezliczoną ilością atrakcji dla dzieci i dorosłych. W położonym zaraz obok Disneytown znajdować się będą bary, restauracje oraz teatr, w którym wystawiana będzie mandaryńska wersja językowa kultowego musicalu „Król Lew”. Zainteresowanym radzimy już rezerwować bilety! Do Szanghaju dotrzemy z Polski z przesiadką w Niemczech.

Drapacz chmur w kształcie kwiatu lotosu, Sri Lanka
Wszystko wskazuje na to, że w 2016 otwarty zostanie najwyższy budynek Azji Południowej „The Lotus Tower” w Colombo, stolicy Sri Lanki. Architektura mierzącego ok. 350 metrów wysokości drapacza chmur została zainspirowana kwiatem lotosu, który w kulturze wyspy symbolizuje czystość i prostotę. Nawet jego kolor nawiązywał będzie do natury. Górna część wieży przypominająca pąk kwiatu mienić się będzie odcieniami żółci oraz różu. Zwiedzenie tej niezwykłej i wyróżniającej się na tle niskiej lokalnej zabudowy budowli stanowić może ciekawe uzupełnienie dla rozrywek, jakie zwykle czekają na nas na Sri Lance –  plażowania na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego czy też przejażdżek na słoniach. Okazuje się, że jadąc w tak malownicze miejsce, wcale nie musimy mieć bardzo grubego portfela, gdyż nocleg tam należy do najniższych na świecie. 4 osoby zapłacą za dobę tylko ok. 140 zł.

Sylwester na Wyspach Pacyfiku, Kiribati i Hawaje
W 2015 r. już trochę na to za późno, ale jeśli Twoim marzeniem jest przeżycie dwa razy tego samego dnia, pomysłem wartym rozważenia w 2016 r. jest sylwestrowa wyprawa na wyspy położone na Pacyfiku. Na jej zaplanowanie będzie aż rok, a wrażenia pozostaną na całe życie. Jeśli 31 grudnia 2016 wieczorem będziemy na archipelagu Kiribati, przeżyjemy Sylwestra nr 1.  3-godzinny lot na położone na podobnej długości geograficznej Hawaje sprawi jednak, że cofniemy się w czasie i wieczorem jeszcze raz przeżyjemy Sylwestra. Jak to możliwe? Pomiędzy Kiribati a Hawajami przebiega międzynarodowa linia zmiany daty i wyspy te, choć geograficznie położone bardzo blisko, dzielą pełne 24 godziny. Nocleg na Hawajach  dla czterech osób będzie nas w tym wypadku kosztował średnio 800 zł.

 

5 podróżniczych inspiracji na 2016 rokŹródło:
Cytowany w materiale raport został opracowany na podstawie danych HomeToGo.pl. W analizie wzięto pod uwagę medianę cen noclegów w domach i apartamentach wakacyjnych w 31 popularnych destynacjach wakacyjnych na 4 kontynentach. Podane ceny dotyczą noclegu dla czterech osób w domu lub apartamencie wakacyjnym. Biorąc pod uwagę, że nowe rezerwacje dokonywane są co minutę, wyniki mogą dokładnie nie odzwierciedlać aktualnych cen, jednak są one rzetelnym wskaźnikiem różnic w cenach pomiędzy między miejscami i datami uwzględnionymi w badaniu.

 
Reklama
  • Biovax botanic
    Biovax Botanic
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane