Klienci

Aktualności2

Trendy w branży ślubnej w 2021 roku

Trendy w branży ślubnej w 2021 rokuWedług danych GIS w ubiegłym roku zawarto o prawie 40 tysięcy mniej małżeństw niż w 2019 r. Głównym powodem takiego stanu rzeczy była postępująca pandemia i wprowadzane obostrzenia.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Kooperacyjne gry planszowe – nauka i dobra zabawa nie tylko dla najmłodszych
piątek, 16 listopada 2018 09:42

Wspólne spędzanie czasu jest w dzisiejszych czasach niemal luksusem. Grafiki nasze i dzieci przepełnione są zajęciami. Jednocześnie z każdej strony słyszymy, jak ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem dla jego rozwoju emocjonalnego. Podobno wystarczy 20 minut dziennie, by dziecko zaspokoiło swoją potrzebę bliskości. Chodzi o czas, kiedy w 100% jesteśmy z dzieckiem - nie odbieramy telefonu, nie mieszamy w garnku i nie przeglądamy Facebooka.

 

Kiedy wreszcie uda nam się wygospodarować pół godziny, a dziecko uśmiechnięte przychodzi do nas z planszówką, szybko nasze szczęście umyka przy frustracji dziecka z powodu przegranej. Często stwierdzamy: „Moje dziecko nie umie przegrywać”. Ale czy zastanawialiśmy się, jak sami się czujemy, gdy ktoś naszym kosztem osiąga sukces? Dzieciom trudno jest zrozumieć, że to zabawa, zwłaszcza że zabawa kojarzy się z pozytywnymi emocjami dla wszystkich.

 

Kooperacyjne gry planszoweKooperacyjne gry planszoweWłaśnie takie obserwacje, uczucia i emocje skłoniły Jima Deacove’a do stworzenia pierwszej planszowej gry kooperacyjnej. Pozbawił ją wszelkich elementów, które służyły pokonaniu graczy. W zamian zaproponował wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć razem, żeby osiągnąć cel gry, np. wejście na szczyt Mount Everestu czy rozwiązanie detektywistycznej zagadki. Łatwo sobie wyobrazić, jaką zmianę w budowaniu relacji niesie ze sobą taka gra. Nie tylko neutralizuje źródła konfliktu, ale też w dużym stopniu wzmacnia pozytywne emocje, daje poczucie bycia częścią grupy, która realizuje wspólne zadanie, podnosi poczucie własnej wartości.

 

Kooperacyjne gry planszoweKooperacyjne gry planszoweGry kooperacyjne okazały się fantastycznym narzędziem nie tylko w domu. Szybko trafiły do przedszkoli, szkół, gabinetów terapeutycznych, firm, gdzie wykorzystywane są do wzmacniania umiejętności socjalnych oraz do nauki pracy zespołowej. Obserwacje nauczycieli potwierdziły, że dzieci stają się bardziej otwarte, empatyczne, mniej skłonne do agresywnych zachowań, chętniej podejmują decyzję o podzieleniu się tym, co mają. Praca w grupie poprzez zabawę zacieśnia więzi między dziećmi, nawet tymi, które mają trudności z wchodzeniem w bliższe relacje.

 

Kooperacyjne gry planszoweKooperacyjne gry planszoweW grze kooperacyjnej nie zawsze osiąga się sukces. Dzieje się to jednak w bezpiecznej dla dziecka sytuacji, nie jest w niej osamotnione. Kiedy cel pozostaje poza zasięgiem graczy, prowokuje to dyskusję, jaką strategię przyjąć następnym razem. Gracze mogą omówić możliwe scenariusze i ich efekty, rozwijając przy tym kreatywność, strategiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

 

Kooperacyjne gry planszoweKooperacyjne gry planszoweLista korzyści płynących z gier kooperacyjnych jest bardzo długa. Niektórzy pieczołowicie ją studiują i cieszą się z „efektów ubocznych” takiej zabawy. Inni wybierają ją w jednym celu: żeby dzieci wreszcie przestały się kłócić przy planszówkach.

 

Kooperacyjne gry planszoweKooperacyjne gry planszoweGorąco zachęcamy do wypróbowania tych gier, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, dla dorosłych oczywiście też. To idealny pomysł na mikołajkowy prezent!


Naszym czytelnikom oferujemy 20% rabatu na zakup gier kooperacyjnych w sklepie: https://grykooperacyjne.pl/
Kod rabatowy: LOVENOWE_GRYKOOP ważny w dniach 17-25.11.2018 r.

 

 

 

 


 
Reklama
  • Ipanema lato 2021
    Ipanema lato 2021
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane