Klienci

Aktualności2

Domowa oaza

Domowa oazaTrend domowej oazy lansuje przytulne, rodzinne wnętrza, mające być bezpiecznym, sprzyjającym wypoczynkowi miejscem.

 
5 trendów według Decoroom

5 wnętrzarskich trendów wg DecoroomArchitekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.

 
Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimu
poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:11

Niebieski denim powstaje w trakcie tkania, gdy włókna w kolorze indygo przeplata się z białymi, tworząc w ten sposób charakterystyczny splot o niebieskim kolorze. Tradycyjne metody barwienia zużywają znaczną ilość wody i energii, a produktem ubocznym są ścieki poprodukcyjne o niebieskim zabarwieniu.

 

Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimuOdpowiedzią marki Wrangler na zmiany klimatyczne i rosnącą potrzebę ograniczenia zużycia wody i energii jest Indigood – zrównoważona pod względem ekologicznym technologia barwienia denimu. Marka łączy długoletnie doświadczenie z przełomowymi innowacjami, by móc zaoferować produkty, do których produkcji zużywa się mniej wody i energii.

 

Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimuIndigood™ to najnowsza innowacyjna technologia wykorzystująca pianę w procesie barwienia denimu. Dostrzegając rewolucyjny potencjał tej metody, Wrangler zapewnił Tech University w Texasie dofinansowanie na wczesnych etapach rozwoju oraz techniczne wsparcie. Wykorzystał również pozycję lidera w branży denimowej, by wprowadzić tę technologię na rynek, i już latem w tym roku Wrangler będzie pierwszą marką, która zaproponuje klientom pierwsze jeansy barwione metodą pianową. Farbowanie za pomocą piany diametralnie zmienia sposób, w jaki barwnik jest nakładany na włókna podczas produkcji denimu. Pigment przenoszony jest w pianie, dzięki czemu udało się wyeliminować tradycyjne wodne kadzie oraz kąpiele chemiczne wykorzystywane podczas tradycyjnego barwienia indygo. Barwienie za pomocą piany jest obecnie najbardziej ekologicznym sposobem farbowania denimu.

 

Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimuLatem Wrangler zaprezentuje swoją pierwszą linię denimu farbowanego za pomocą piany będącą częścią kolekcji ICONS JESIEŃ/ZIMA 2019. To zaledwie początek. Marka współpracuje z tkalniami w Azji i Ameryce Północnej, by wprowadzić tę technologię na szerszą skalę. Denim farbowany pianą nie zrewolucjonizuje łańcucha dostaw jedynie w marce Wrangler. Będzie przełomową zmianą w całej branży denimowej.

 

Więcej na www.wrangler.pl

 

 
Reklama
  • Caudalie
    Caudalie Vinosculpt
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • AVA Revival
    AVA Revival
Reklama

Ostatnio komentowane