Klienci

Aktualności2

Wiosna już w IKEA

Wiosna już w IKEAW tym sezonie zatroszczmy się o swoje cztery kąty i pomóżmy im rozkwitnąć. Nowości IKEA to nie tylko drobne dekoracje czy minimalistyczne formy, ale też produkty wykonane z naturalnych włókien.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival za nami
poniedziałek, 23 lipca 2012 15:29

Późną nocą 21 lipca zakończyła się trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku zagrały polskie i zagraniczne gwiazdy jazzu, funku, soul i muzyki tanecznej. Pierwszego dnia festiwalu rewelacyjny koncert z okazji czterdziestolecia pracy artystycznej dała Ewa Bem. Wzruszona artystka odebrała tego wieczoru nagrodę za pracę artystyczną od Stoart.

 

Wystąpiła także formacja !DelaDap, której energetyczny koncert w klimatach urban gypsy rozgrzał publiczność na całym pałacowym dziedzińcu. Pojawił się również akcent białostocki, czyli Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way. Na koniec wieczoru DJ Dimitri From Paris uraczył słuchaczy zgromadzonych pod festiwalową sceną dwugodzinnym setem światowych hitów.

Drugiego dnia festiwalu zagrały dwie gwiazdy polskie i dwie zagraniczne. Początek drugiego dnia Pozytywne Wibracje Festival należał do formacji Eskaubei & Funky Flow. Rewelacyjny hip’hopowe dźwięki z odrobiną funk wprawiły białostocką publiczność w doskonały nastrój. Rewelacyjny koncert zagrała Ania Rusowicz. Laureatka czterech tegorocznych nagród Fryderyk odebrała w Białymstoku Złotą Płytę za album „Mój Big-Bit”, którą wręczył jej Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu. Występ, podczas którego artystka zaśpiewała utwory z repertuaru m.in. słynnej mamy, Ady Rusowicz, oraz swojego, pełen był niesamowitej energii, która płynęła ze sceny i szybko rozniosła się wśród publiczności.

 

Między koncertami Ani Rusowicz i Omara, po raz pierwszy w historii festiwalu, odbył się pokaz mody Elwiry Horosz, inspirowanej logo Województwa Podlaskiego projeku prof. Leona Tarasewicza.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpił Omar, który wykonał serię ciepłych soulowych utworów. Do jednego z nich – Kiss It Right, zaprosił Natalię Przybysz będącą jego wielką fanką, która przyjechała do Białegostoku specjalnie z tej okazji. Wielki hit Be Thankful wykonał w duecie z Angie Stone.

 

Na koniec wieczoru blisko dwugodzinny koncert zagrała wielka gwiazda festiwalu – Angie Stone, która udowodniła białostockiej publiczności, że jest prawdziwą divą czarnej muzyki. Artystka momentalnie zjednała sobie serca tłumnie zgromadzonej publiczności nawiązując z nią bliski kontakt i dzieląc się swoimi przemyśleniami. Przyznała, że bardzo lubi przyjeżdżać do Polski, a tutejsza publiczność zawsze niezwykle ciepło ją wita. Angie Stone przygotowała dla festiwalowiczów kilka niespodzianek. Wspólnie z Omarem wykonała  utwór The Makings of You. Następnie zaskoczyła słuchaczy długą i niezwykle oryginalną wariacją na temat swojego wielkiego hitu – Wish I Didn’t Miss You. Podczas koncertu Amerykanki odbyła się także światowa premiera piosenki z jej nowej płyty – Do What You Gotta Do, która ukaże się tej jesieni.

Po raz pierwszy w tym roku koncerty poprzedziły projekcje filmów studentów i absolwentów Szkoły Wajdy oraz Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazano m.in. x2 i Bez wizy Bartosza Paducha, oraz serię etiud o miłości.

Nowością była również strefa rozrywki organizowana przez Fundację Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal. Fundacja przygotowała Namiot Metamorfozy, w którym mali i dorośli zmieniali swój wizerunek przy pomocy profesjonalnych makijażystek i mini muzeum Lalki Teatralnej, gdzie będzie można było obejrzeć kukły i marionetki i dowiedzieć się o ich historii.

Na dziedzińcu po raz trzeci festiwal gościł strefę EKO, pod patronatem Fundacji Zielone Płuca Polski, w której oprócz stoiska fundacji pojawi się namiot Towarzystwa Ochrony Siedlisk „Pro Habitat”.

 
Reklama
  • MomMe
    MomMe
  • Program Good For w Sephora
    Sephora
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane