Klienci

Aktualności2

Świąteczne prezenty dla niej - przegląd

Świąteczne prezenty dla niejPrzygotowaliśmy dla Was zestawienie pomysłów na prezent z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spójrzcie, co można kupić mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce! Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Gwiazdkowe prezenty dla niego

Gwiazdkowe prezenty dla niegoŚwięta coraz bliżej, zatem najwyższa pora, by zastanowić się, co podarujemy naszej drugiej połowie, tacie czy dziadkowi. Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
Baseny Mineralne Solec-Zdrój już otwarte
wtorek, 05 marca 2013 10:52

Pod koniec lutego br. został otwarty nowoczesny obiekt uzdrowiskowo-rekreacyjny pod nazwą „Baseny Mineralne Solec-Zdrój". Baseny Mineralne to jedyny kompleks z leczniczą wodą mineralną w Polsce. Partnerami projektu są Gmina Solec-Zdrój oraz Spółka Malinowe Hotele - właściciel hoteli: Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju oraz Malinowy Dwór w Świeradowie-Zdroju.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójObiekt zlokalizowany jest w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich Uzdrowisk – Solcu Zdroju (woj. świętokrzyskie). Nazwa pochodzi od wysokozmineralizowanej, leczniczej wody siarczkowej wydobywanej ze źródła „Malina” z Solca-Zdroju, która wykorzystywana jest w mineralnym basenie leczniczym. Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają dolegliwości bólowe, obrzęki, poprawiają ruchomość stawów. Wpływają korzystnie przy chorobach przemiany materii, obniżają poziom cholesterolu, kwasu moczowego i glukozy - mówi Dr n. med. Marek Grabski z Malinowych Hoteli. Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójUznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu, tym większe wchłanianie i lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego – dodaje.

 

Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego z atrakcjami m.in. leżankami masującymi, gejzerem i zjeżdżalniami oraz mineralnego basenu leczniczego. W tym basenie wykorzystywana jest najsilniejsza na świecie woda siarczkowa ze źródła „Malina” stosowana jedynie w Malinowych Hotelach. Odpowiednio przygotowaną stosuje się do leczenia m.in. choroby zwyrodnieniowej  stawów i kręgosłupa, reumatoidalnego zapalenia stawów i kręgosłupa, stanów pourazowych i przeciążeniowych narządów ruchu. Solanka siarczkowa działa jak naturalny peeling, wygładza i uelastycznia skórę.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójW obiekcie korzystać można również z kompleksu saun, strefy Wellness, restauracji oraz Centrum Zdrowia, gdzie korzystać można z zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i konsultacji lekarskich. Podczas uroczystego otwarcia gośćmi kompleksu były gwiazdy m.in. Agata Młynarska i Zbigniew Wodecki.

 
Reklama
  • MomMe
    MomMe
  • Program Good For w Sephora
    Sephora
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane