Klienci

Aktualności2

Premiera albumu Homebook Design vol. 6

Homebook Design vol. 6Homebook Design vol. 6 to kolejne wydanie albumu, w którym znalazły się najpiękniejsze wnętrza autorstwa wybranych polskich pracowni współpracujących z portalem Homebook.pl.

 
Jesienne nowości IKEA

Jesienne nowości IKEA Jesienią i zimą, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, zadbajmy o przytulność naszych wnętrz. W tym sezonie IKEA dużo miejsca poświęca domowym tekstyliom, również dla dzieciom.

 
Baseny Mineralne Solec-Zdrój już otwarte
wtorek, 05 marca 2013 10:52

Pod koniec lutego br. został otwarty nowoczesny obiekt uzdrowiskowo-rekreacyjny pod nazwą „Baseny Mineralne Solec-Zdrój". Baseny Mineralne to jedyny kompleks z leczniczą wodą mineralną w Polsce. Partnerami projektu są Gmina Solec-Zdrój oraz Spółka Malinowe Hotele - właściciel hoteli: Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju oraz Malinowy Dwór w Świeradowie-Zdroju.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójObiekt zlokalizowany jest w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich Uzdrowisk – Solcu Zdroju (woj. świętokrzyskie). Nazwa pochodzi od wysokozmineralizowanej, leczniczej wody siarczkowej wydobywanej ze źródła „Malina” z Solca-Zdroju, która wykorzystywana jest w mineralnym basenie leczniczym. Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają dolegliwości bólowe, obrzęki, poprawiają ruchomość stawów. Wpływają korzystnie przy chorobach przemiany materii, obniżają poziom cholesterolu, kwasu moczowego i glukozy - mówi Dr n. med. Marek Grabski z Malinowych Hoteli. Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójUznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu, tym większe wchłanianie i lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego – dodaje.

 

Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego z atrakcjami m.in. leżankami masującymi, gejzerem i zjeżdżalniami oraz mineralnego basenu leczniczego. W tym basenie wykorzystywana jest najsilniejsza na świecie woda siarczkowa ze źródła „Malina” stosowana jedynie w Malinowych Hotelach. Odpowiednio przygotowaną stosuje się do leczenia m.in. choroby zwyrodnieniowej  stawów i kręgosłupa, reumatoidalnego zapalenia stawów i kręgosłupa, stanów pourazowych i przeciążeniowych narządów ruchu. Solanka siarczkowa działa jak naturalny peeling, wygładza i uelastycznia skórę.

 

Baseny Mineralne Solec-ZdrójW obiekcie korzystać można również z kompleksu saun, strefy Wellness, restauracji oraz Centrum Zdrowia, gdzie korzystać można z zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i konsultacji lekarskich. Podczas uroczystego otwarcia gośćmi kompleksu były gwiazdy m.in. Agata Młynarska i Zbigniew Wodecki.

 
Reklama
  • Hemp Care
    Hemp Care
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • Galénic Masques de Beaute
    Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane