Klienci

Aktualności2

Świąteczne prezenty dla niej

Świąteczne prezenty dla niejJuż wkrótce święta Bożego Narodzenia i czas obdarowywania bliskich. Jeśli nie wiecie, co kupić mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce, zobaczcie nasze propozycje!

 
Pomysły na prezent dla niego

Prezenty dla niegoNajwyższa pora, by zastanowić się, co podarujemy w Święta naszej drugiej połowie, tacie czy dziadkowi. Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
Ewa Chodakowska na ściance wspinaczkowej
wtorek, 04 marca 2014 10:47

Nowe wyzwania sportowe stawia sobie Ewa Chodakowska. Pokonując metry na ściance wspinaczkowej „Murall”– nowej arenie adidas Outdoor – udowadnia sobie i swoim fankom, że nic nie stoi na przeszkodzie, by poznać nowe emocje, jakie daje wspinanie! To sport, który świetnie wpływa na rozwój fizyczny, kondycję, rzeźbi ładnie sylwetkę, ale też daje wiele pewności siebie i wiarę we własne możliwości. Wystarczy tylko dobre nastawienie, by spróbować swoich sił we wspinaniu.

 

Ewa Chodakowska się wspinaCzas spędzony na ściance wspinaczkowej to nie tylko świetna zabawa w gronie znajomych i miejsce do spożytkowania swojej energii, ale także dobry rozwój fizyczny, który procentuje w przyszłości. Wspinaczka pozwala rozwijać kompetencje przestrzenne takie jak koordynację i pamięć ruchową oraz orientację przestrzenną. Wspiera rozwój wszystkich partii mięśni, a w szczególności mięśni ramion, ud, łydek oraz pleców i brzucha, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Znakomicie rzeźbi ciało i pomaga spalać tłuszcz – podczas godzinnego treningu na ściance spalamy około 500 kcal. Warto zatem zajęcia wspinaczkowe dopisać do grafiku aktywności, zaraz obok zajęć fitness czy siłowni.

 

Ewa Chodakowska się wspinaEwa Chodakowska, która odwiedziła nowe Centrum Wspinaczkowe „Murall” w Warszawie i odbyła w jej przestrzeniach sesję fotograficznądla adidas, tak komentuje swoje wspinaczkowe osiągnięcia: „Dziś wspięłam się na sam szczyt tej ściany, nie było łatwo, ale dałam radę. Wyzwania trzeba sobie rzucać i je podejmować. Trening na ściance to niesamowita praca naszego umysłu, uczy cierpliwości, koncentracji i panowania nad emocjami. Po każdym sukcesie, jakim jest wejście na ściankę, czujesz, że możesz więcej!”.

 

Ewa Chodakowska się wspinaTrening pod okiem wyszkolonych instruktorów i z odpowiednim sprzętem jest bezpieczny. Dlatego wspinaczka staje się coraz popularniejszym sportem wśród dzieci, a najmniejsze maluchy stawiają swoje pierwsze kroki na ściance wspinaczkowej już w wieku siedmiu lat.

Ścianki do wspinania wpisały się już w miejski krajobraz. Posiada je wiele ośrodków sportowych i rekreacyjnych. Są one doskonałym miejscem treningu – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Nie wymaga początkowo dużych inwestycji – płaci się za czas spędzony na ściance, a potrzebny do wspinaczki sprzęt można wypożyczyć na miejscu.

W Warszawie wystartowało największe w tym mieście nowe centrum wspinaczkowe „Murall”. Wspólnie z adidas Outdoor tworzą najlepszą wspinaczkową przestrzeń w Polsce. Nowa arena dedykowana jest zarówno dla zawodowców, jak i amatorów wspinania, którymi zaopiekuje się kadra doświadczonych instruktorów. Dla każdego znajdą się odpowiednie wspinaczkowe wyzwania, zarówno podczas wspinania z liną, jak i boulderowania (wspinania po niższych panelach wspinaczkowych, bez zabezpieczenia z liną).  Ścianka posiada urządzenia do autoasekuracji, dzięki którym nie trzeba już szukać partnera, żeby potrenować.

Dla fanów aktywnej rozrywki i adrenaliny Centrum Wspinaczkowe Murall oferuje również strefę Fun Climb, w której wszyscy (od lat 5) będą mogli się wspinać, zjeżdżać i skakać z 25 tematycznych przeszkód. Wejście na wysoką palmę, wyścig na pionowej bieżni, zjazd z wysokości czy też swobodny skok z 8 metrów to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających. Fun Climb to miejsce idealne na aktywne rodzinne popołudnie, spotkanie z paczką znajomych lub organizację urodzin.

 
Reklama
  • Biovax botanic
    Biovax Botanic
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane