Klienci

Aktualności2

Gwiazdkowe prezenty dla niej 2021

Gwiazdkowe prezenty dla niejCo kupić pod choinkę mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych pomysłów. Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Pomysły na prezenty dla niego

Świąteczne prezenty dla niegoZastanawiacie się, co podarować partnerowi, tacie czy dziadkowi? Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
Dziś Międzynarodowy Dzień Wegetarian
środa, 01 października 2014 16:47

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wegetarian. Jak podają badania, coraz więcej Polaków zamiast tradycyjnego „schaboszczaka” wybiera posiłki bezmięsne, a dietę wegetariańską upodobały sobie w szczególności gwiazdy showbiznesu.

 

SałatkaNiejedzenie mięsa staje się coraz bardziej popularne. Ludzie wybierają dietę wegetariańską z rozmaitych powodów. Kierują nimi pobudki zdrowotne lub ideologiczne: dla wielu z nich nie jest to tylko rezygnacja z mięsa, ale wybór stylu życia. Jak podaje CBOS, w 2013 roku w Polsce aż 3,2 proc. osób deklarowało dietę bez mięsa (ponad 1 mln dorosłych Polaków), podczas gdy w 2000 roku stanowiły one zaledwie 1 proc. Wegetarianizm jest niezwykle popularny także wśród gwiazd, które mocno angażują się w propagowanie tej diety: coraz więcej celebrytów decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych i życie w stylu wege.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wegetarian przedstawiamy listę słynnych osób, które wybrały wegetarianizm.

Natalie Portman
Została wegetarianką, gdy miała zaledwie osiem lat. Aktorka nie chce nosić futer i skóry. W 2007 roku została projektantką damskiej linii obuwia Te Casan. Buty firmowane jej nazwiskiem powstawały bez użycia materiałów pochodzenia zwierzęcego.W 2009 roku przeszła na bardziej restrykcyjny weganizm, jednak po zajściu w ciążę w 2011 roku zrezygnowała z tej diety.

Bob Marley
Ten znany muzyk z Jamajki żył zgodnie z filozofią Ital, która jest niezwykle popularna wśród Rastafarian. Jest to filozofia podkreślająca życie w jedności z naturą. Jedzenie Ital promuje zdrowe ciało, umysł, życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Bob Marley uznawany jest za jednego z najbardziej znanych przedstawicielidiety inspirowanej filozofiąItal.

Mike Tyson
Niewiele osób wie, że były mistrz wagi ciężkiej w boksie Mike Tyson jest wegetarianinem. Jak sam przyznaje, zmiana diety miała wpływ na zmiany w życiu – „Kiedy stałem się wegetarianinem, dostałem drugą szansęna zdrowe życie”. Nowa dieta pomogła mu zrzucić aż 63 kilogramy i wrócić do dawnej formy.

Jared Leto
Ten aktor i muzyk od lat jest znanym propagatorem wegetarianizmu i stosuje się do zasad diety wegetariańskiej. W 2014 roku organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) nominowała go do tytułu najseksowniejszego wegetarianina.

Michał Piróg
Od ponad 10 lat jest wegetarianinem. W 2013 roku zdecydował się przejść na dietę wegańską. Piróg znany jest też jako aktywista działający na rzecz godnego traktowania zwierząt.

Maja Ostaszewska
Znana polska aktorka jak sama twierdzi jest wegetarianką od urodzenia.Swój światopogląd wyniosła z rodzinnego domu, ponieważ jej rodzice również byli wege. Od wielu lat jest też zaangażowana w akcje związane z obroną praw zwierząt i propagowanie wegetarianizmu.  

Wegetarianizm, to nie tylko modna dieta, która wyklucza potrawy mięsne, ale i zdrowy tryb życia, w którym najważniejsza jest świadomość tego jak i co się je. Warto o tym pamiętać – nie tylko w dniu wegetarian.

materiały prasowe foodpanda.pl (serwis pozwalający zamówić min. wegetariańskie posiłki z dostawą)

 
Reklama
  • Alkmie Dream of Beauty
    Alkmie Dream of Beauty
  • MomMe
    MomMe
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane