Klienci

Aktualności2

Koktajle dla aktywnych

Koktajle dla aktywnych Aby zregenerować swój organizm po wysiłku fizycznym, potrzebny jest odpowiedni posiłek. Sprawdź i wypróbuj przepisy dietetyczki Agaty Ziemnickiej na zdrowe koktajle dla aktywnych.

 
Westwing Collection w letnim wydaniu

Westwing Collection – Modern NaturalWestwing Collection – Modern Natural to kolekcja, na którą składają się meble, tekstylia, oświetlenie i artykuły dekoracyjne. Została zainspirowana atmosferą słonecznego wybrzeża Ibizy, gdzie przygotowano lookbook.

 
Reklama
AddThis Social Bookmark Button
Uśmiechnij się i uwolnij endorfiny! Światowy Dzień Uśmiechu
piątek, 03 października 2014 09:36

Dziś, 3 października, obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą święta był Harvey Ball – twórca znanego na całym świecie symbolu żółtej, roześmianej buźki. O uśmiechu warto jednak pamiętać przez cały rok, niezależnie od okoliczności, ponieważ ma on doskonały wpływ na nasz organizm.


Oddziaływanie uśmiechu na ośrodek szczęścia w mózgu porównywalne jest do efektu osiąganego po zjedzeniu kilkuset czekolad! Niestety, śmiejemy się coraz rzadziej. Ciągle zabiegani, zapracowani i często sfrustrowani nie mamy ochoty śmiać się bez powodu. Warto jednak zadbać o to, aby każdego dnia zapewnić sobie powód do uśmiechu, bo nic tak nie łączy ludzi jak bezinteresowny uśmiech drugiej osoby. Ponadto, śmiejąc się możemy wydłużyć sobie życie nawet o kilka lat!

Śmiech nie tylko poprawia nasz nastrój, ale wpływa również pozytywnie na nasze zdrowie. Dotlenia mózg, co hamuje powstawanie adrenaliny i kortyzolu – hormonów stresu – powodujących osłabienie organizmu. Poza tym osoby uśmiechnięte i radosne dalekie są od przejmowania się kompleksami i łatwiej zdobywają zaufanie innych. Dlatego warto śmiać się codziennie – najlepiej w dużych ilościach!

Doskonałym sposobem, aby każdego dnia poprawić swoje samopoczucie, jest aktywność fizyczna. Ludzie regularnie uprawiający sport są bardziej optymistyczni, lepiej radzą sobie ze stresem i częściej się uśmiechają. Ma to bezpośredni związek z produkcją endorfin, które uwalniają się podczas wysiłku fizycznego. Wspólne uprawianie sportu buduje więzi, a spędzanie czasu w grupie osób, z którymi dzielimy wspólną pasję, wpływa na nas pozytywnie i dostarcza wielu powodów do uśmiechu.

 

Uśmiechnij się i uwolnij endorfiny! Dziś Światowy Dzień Uśmiechu– Nawet niewielki wysiłek fizyczny uwalnia hormony szczęścia, daje nam poczucie spełnienia i poprawia nastrój. Wystarczy 40 minut nieprzerwanego tańca, żeby poczuć działanie stanów euforycznych, za które odpowiada nasz mózg. Sport jest świetnym wentylem dla negatywnych emocji, dodaje energii i pozwala nabrać dystansu. Wychodząc na parkiet, wszystkie problemy zostawiamy w szatni – mówi Agustin Egurrola, choreograf, założyciel Egurrola Dance Studio.

A to ciekawe:

 • Gelotologia to dziedzina badań nad zjawiskiem, jakim jest śmiech
 • Specjaliści wyróżniają aż 19 rodzajów uśmiechu
 • Uśmiech angażuje od 5 do 53 mięśni naszej twarzy
 
Reklama
 • Hemp Care
  Hemp Care
 • Youth to the People
  Youth to the People
 • Galénic Masques de Beaute
  Galénic Masques de Beaute
Reklama

Ostatnio komentowane