Klienci

Aktualności2

Gwiazdkowe prezenty dla niej 2021

Gwiazdkowe prezenty dla niejCo kupić pod choinkę mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych pomysłów. Artykuł będziemy aktualizować aż do świąt.

 
Pomysły na prezenty dla niego

Świąteczne prezenty dla niegoZastanawiacie się, co podarować partnerowi, tacie czy dziadkowi? Spójrzcie na nasze propozycje, może coś Was zainspiruje.

 
Uśmiechnij się i uwolnij endorfiny! Światowy Dzień Uśmiechu
piątek, 03 października 2014 09:36

Dziś, 3 października, obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą święta był Harvey Ball – twórca znanego na całym świecie symbolu żółtej, roześmianej buźki. O uśmiechu warto jednak pamiętać przez cały rok, niezależnie od okoliczności, ponieważ ma on doskonały wpływ na nasz organizm.


Oddziaływanie uśmiechu na ośrodek szczęścia w mózgu porównywalne jest do efektu osiąganego po zjedzeniu kilkuset czekolad! Niestety, śmiejemy się coraz rzadziej. Ciągle zabiegani, zapracowani i często sfrustrowani nie mamy ochoty śmiać się bez powodu. Warto jednak zadbać o to, aby każdego dnia zapewnić sobie powód do uśmiechu, bo nic tak nie łączy ludzi jak bezinteresowny uśmiech drugiej osoby. Ponadto, śmiejąc się możemy wydłużyć sobie życie nawet o kilka lat!

Śmiech nie tylko poprawia nasz nastrój, ale wpływa również pozytywnie na nasze zdrowie. Dotlenia mózg, co hamuje powstawanie adrenaliny i kortyzolu – hormonów stresu – powodujących osłabienie organizmu. Poza tym osoby uśmiechnięte i radosne dalekie są od przejmowania się kompleksami i łatwiej zdobywają zaufanie innych. Dlatego warto śmiać się codziennie – najlepiej w dużych ilościach!

Doskonałym sposobem, aby każdego dnia poprawić swoje samopoczucie, jest aktywność fizyczna. Ludzie regularnie uprawiający sport są bardziej optymistyczni, lepiej radzą sobie ze stresem i częściej się uśmiechają. Ma to bezpośredni związek z produkcją endorfin, które uwalniają się podczas wysiłku fizycznego. Wspólne uprawianie sportu buduje więzi, a spędzanie czasu w grupie osób, z którymi dzielimy wspólną pasję, wpływa na nas pozytywnie i dostarcza wielu powodów do uśmiechu.

 

Uśmiechnij się i uwolnij endorfiny! Dziś Światowy Dzień Uśmiechu– Nawet niewielki wysiłek fizyczny uwalnia hormony szczęścia, daje nam poczucie spełnienia i poprawia nastrój. Wystarczy 40 minut nieprzerwanego tańca, żeby poczuć działanie stanów euforycznych, za które odpowiada nasz mózg. Sport jest świetnym wentylem dla negatywnych emocji, dodaje energii i pozwala nabrać dystansu. Wychodząc na parkiet, wszystkie problemy zostawiamy w szatni – mówi Agustin Egurrola, choreograf, założyciel Egurrola Dance Studio.

A to ciekawe:

 • Gelotologia to dziedzina badań nad zjawiskiem, jakim jest śmiech
 • Specjaliści wyróżniają aż 19 rodzajów uśmiechu
 • Uśmiech angażuje od 5 do 53 mięśni naszej twarzy
 
Reklama
 • Alkmie Dream of Beauty
  Alkmie Dream of Beauty
 • MomMe
  MomMe
 • tołpa® pure trends
  tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane