Klienci

Aktualności2

Meble ogrodowe z Domoteki

Meble ogrodowe z DomotekiGranica pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu zaciera się. Nasze salony coraz bardziej otwierają się na tarasy, balkony lub ogrody. Oznacza to, że możemy więcej oczekiwać od mebli ogrodowych.

 
Katalog IKEA 2019 – domowe życie

Katalog IKEA 2019IKEA chce docenić różnorodność tego, jak żyjemy. Dlatego zaprasza do odwiedzin w siedmiu wyjątkowych domach: od niewielkiej kawalerki po dom, w którym wiele uwagi poświęca się trosce o środowisko.

 

Aktualności1

Kosmetyczne hity

Kosmetyczne hity

The Clothes Exchange - program wymiany ubrań w M & S
czwartek, 14 kwietnia 2016 10:06

Zrób porządek w szafie, niepotrzebne i zniszczone ubrania przynieś do najbliższego sklepu Marks & Spencer, wrzuć je do pojemnika z napisem The Clothes Exchange, a otrzymasz w zamian kupon rabatowy na nowe zakupy i przekonanie o tym, że właśnie zrobiłeś coś wartościowego. Twoje ubrania nie zaśmiecą świata, trafią do recyklingu i staną się częścią nowych przedmiotów.

 

 

The Clothes Exchange - program wymiany ubrań w Marks & SpencerThe Clothes Exchange to program wymiany ubrań, który ruszył we wszystkich sklepach Marks & Spencer w Polsce 11 kwietnia. W ramach programu, Marks & Spencer zachęca swoich klientów do prowadzenia bardziej świadomego, ekologicznego trybu życia i oddawania zużytych ubrań do recyklingu. Klienci, którzy przyniosą stare ubrania dowolnych marek do sklepów Marks & Spencer i wrzucą je do pojemników z napisem The Clothes Exchange, otrzymają kupon rabatowy na zakupy o wartości 20 zł (do wykorzystania przy zakupach na kwotę od 150 zł).

Program The Clothes Exchange ma na celu zmniejszenie ilości ubrań, które w dziesiątkach milionów ton trafiają co roku na wysypiska śmieci. Zebrane ubrania zostaną poddane recyclingowi i ponownie wykorzystane w sposób przyjazny dla środowiska. Adam Elman, Global Head of Plan A Delivery w Marks & Spencer: „Z przyjemnością wprowadzamy program The Clothes Exchange w Polsce i od dziś pomagamy naszym polskim klientom pozbyć się niechcianych ubrań przy okazji zakupów w M&S. Mamy nadzieję, że uda nam się ograniczyć tym samym ilość wyrzucanych ubrań i zmienić sposób myślenia o nich, jako o przedmiotach jednorazowego użytku”.   

Program Wymiany Ubrań w Polsce opiera się na tej samej idei, co Shwopping, czyli program promujący recycling ubrań, prowadzony przez M&S i brytyjską organizację charytatywną Oxfam. Program odniósł duży sukces, począwszy od 2008 roku, Marks & Spencer udało się zebrać ponad 24 miliony sztuk odzieży i zgromadzić ponad 16 milionów funtów na cele charytatywne.

M&S współpracuje z I:CO, wiodącą międzynarodową firmą, zajmującą się utylizacją ubrań. I:CO poddaje zebrane ubrania recyclingowi i przetwarza w nowe materiały (przykładowo: materiały wysokiej jakości mogą posłużyć do produkcji nowych tkanin na ubrania, a z surowców niskiej jakości mogą powstać np. różnego rodzaju ociepliny czy fragmenty tapicerki). Zysk z tej kampanii zostanie przekazany lokalnym organizacjom charytatywnym.

 
Reklama
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
  • L’biotica BIOVAX
    L’biotica BIOVAX
Reklama

Ostatnio komentowane