Klienci

Aktualności2

Tom Dixon i kolekcja Delaktig II w Ikea

Tom Dixon i kolekcja Delaktig II w IkeaGotowi na zabawę konwencjami z serią Delaktig? Już po raz drugi Tom Dixon przeprowadzi rewolucję w naszych domach! Tym razem IKEA wraz z brytyjskim projektantem wniesie życie do naszych sypialni.

 
Na podbój stoków z Wed’ze

Na podbój stoków z Wed’zeJuż wiesz, gdzie w tym roku wyjedziesz na narty? Tatry, Sudety, a może Alpy? Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzesz – najważniejsze, aby zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt.

 
Wyjątkowe SPA dla wegetarian i wegan
piątek, 26 czerwca 2015 09:32

52 proc.  Polaków uważa dietę bezmięsną za zdrową, w dużych miastach przybywa restauracji wegańskich, a targi żywności ekologicznej robią prawdziwą furorę. W Polsce rośnie świadomość społeczna, a wraz z nią pojawiła się moda na zdrowe odżywanie i pielęgnację naturalnymi kosmetykami. Obserwujemy zdrowy trend powrotu do życia w harmonii z naturą. Wegetarianie – to bardzo wymagający klient, przywiązują dużą wagę do eliminacji wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego, nie tylko z diety, ale także z kosmetyków.I właśnie dla wegetarian i wegan Cottonina Villa &Mineral SPA Resort opracowała autorskie zabiegi SPA oparte wyłącznie na składnikach roślinnych.

 

Wyjątkowe SPA dla wegetarian i weganWeganizm to styl życia, którego cechą charakterystyczną jest eliminacja produktów pochodzenia zwierzęcego ze wszystkich aspektów życia, a w szczególności z diety. Dotyczy to również produktów do pielęgnacji ciała i wykonywanych w SPA zabiegów kosmetycznych. Niewiele firm może szczycić się mianem przyjaznych dla wegan. Często gabinety Spa w swoim zarządzaniu nie zważają na ich wymagania i potrzeby, myśląc jedynie o masowym zysku, który najłatwiej osiągnąć poprzez wykorzystanie tanich surowców bez zagłębiania się w historię ich pochodzenia i wyniki badań. Chociaż Unia Europejska oficjalnie zabroniła testowania produktów na zwierzętach, to warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją jeszcze miejsca, które nie wprowadziły podobnych przepisów.

Dlaczego warto wybrać Eco Spa?
Misją pierwszego w Polsce Mineral Spa jest promowanie zdrowego stylu życia opartego na ekologicznych, wegetariańskich i wegańskich produktach,  zgodnych z naturą i cyklem rocznych przemian. Wybierając się na upragniony wypoczynek i jednocześnie chcąc zadbać o urodę często trudno mieć gwarancję pochodzenia kosmetyków, a w szczególności ich składników aktywnych. Samodzielne zweryfikowanie drogi pozyskania oraz przetwarzania poszczególnych komponentów jest wręcz niemożliwe. Cottonina Villa &Mineral SPA Resort, to miejsce, w którym goście są zwolnieni z konieczności czytania etykiet zamieszczonych na kosmetykach. Klienci odwiedzając  to miejsce mogą mieć pewność, że żaden ze składników nie był testowany na zwierzętach a poszczególne składniki pozyskane zostały bez szkody dla środowiska naturalnego i z poszanowaniem godności ludzkiej. Wykonywane zabiegi są w 100% naturalne, bez dodatków chemii oraz środków konserwujących, w pełni biodegradowalne.Produktyniezbędne do zabiegów są przygotowywane według ścisłej receptury indywidualnie dla każdego gościa, przed rozpoczęciem zabiegu. Warto również zaznaczyć, że wybrane zabiegi z menu Spa dla wegan są również dostosowane do potrzeb chorych na celiakię.

Czy ekologia w SPA to tylko składniki?
Oczywiście, że nie. Idea, która przyświeca kosmetologom w pierwszym Mineralnym Spa w Polsce, jest taka, by każdy element ich codziennej pracy był jak najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku. Zabiegi są wykonywane przy minimalnym zużyciu światła i świecach, które tworzą nie tylko niezwykły nastrój ale ograniczają zużycie prądu. Akcesoria niezbędne do przeprowadzenia zabiegów wykonane są ze szkła oraz ceramiki, które po procesie dezynfekcji są wielokrotnie używane, bez zwiększania ilości odpadów plastikowych. Oprócz tego bielizna jednorazowa oraz prześcieradław całości wykonane są z celulozy i nadają się do recyklingu, dzięki czemu każdy klient ma pewność, że otrzymuje higienicznie czystą bieliznę, która nie zwiększa ilości prania przekazywanego do hotelowej pralni i ilości chemii niezbędnej do jego wyprania. Do masaży używane są wyłącznie naturalne kamienie półszlachetne i kryształy górskie. Ponadto pracownicy Mineral Spa w Cottoninie hobbystycznie prowadzą na terenie hotelu swój mini ogród, w którym między innymi sadzą rośliny, które wykorzystywane sąw kosmetologii i znane z właściwości pielęgnacyjnych.
„Tworząc Cottonina Villa &Mineral SPA Resort bardzo zależało nam na tym, aby nie tylko jego położenie, ale także kompleksowa oferta i wyróżniające nas, wyjątkowe Mineral SPA, były zgodne z ideą miejsca przyjaznego całej rodzinie, weganom, wegetarianom oraz osobom chorym na celiakię. Dlatego proponujemy zabiegi dostosowane do ich potrzeb, oparte na ekologicznych i bezpiecznych składnikach, pochodzących z pewnych i sprawdzonych źródeł. Warto zaznaczyć, że cały czas poszerzamy nasze menu dostosowując się do potrzeb naszych gości oraz obowiązujących trendów” – mówi Marta Fiedorowicz Dyrektor Generalny Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.

 
Reklama
  • Biovax botanic
    Biovax Botanic
  • natureON
    natureON
  • Youth to the People
    Youth to the People
Reklama

Ostatnio komentowane