Dom

Beże w stylowym wydaniu w nowych kolekcjach Opoczno Impressions

Subtelny kremowy beton, ciepły piaskowiec czy klimatyczna miedź to oryginalne interpretacje popularnych odcieni beżów w kolekcjach Opoczno Impressions. Najnowsze propozycje polskiego producenta płytek i gresów, zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach użytkowników, świetnie wpisują się w aranżacje wnętrz w wielu konwencjach.

Płytki w odcieniach beżów to kolejna odsłona nowości z konceptu Opoczno Impressions, który tworzy szesnaście różnorodnych kolekcji odzwierciedlających najnowsze trendy w designie. W kolekcjach Triana, Sensuella, First Row i Metaliko ciepłe barwy efektownie łączą się z grafiką cementu, wzorem piaskowca, linearnymi strukturami i dekoracyjnymi mozaikami. Paleta kolorystyczna obejmuje zarówno delikatne kremowe odcienie, jak też rdzawe rudości i głębokie brązy.

Po okresie dominacji wzorów betonu i szarości nadchodzi zdecydowana zmiana na pozycji lidera wnętrzarskich trendów. Na topie aktualnych propozycji niewątpliwie plasują się beże. Dlatego nie mogło ich zabraknąć wśród naszych najnowszych propozycji stworzonych z myślą o urządzających łazienki – mówi Marcelina Skupińska, senior product manager Opoczno. – W kolekcjach Opoczno Impressions beże pojawiają się w nieszablonowych zestawieniach: z grafiką cementu, linearnymi strukturami, zaskakują też ciekawymi dekoracjami. Taka różnorodność pozwala dopasować płytki w trendowej kolorystyce do łazienek w wielu konwencjach.

Płytki ceramiczne w odcieniach beżów należą do najchętniej wybieranych propozycji do łazienek. W nowych, stylowych wersjach z konceptu Opoczno Impressions każda kolekcja to inny pomysł na wnętrze. Na bazie trendowych beżów możemy wykreować łazienkę pełną lekkości i harmonii. Poczuć atmosferę wnętrz w nadmorskim klimacie. Stworzyć przestrzeń budzącą skojarzenia ze słonecznym, śródziemnomorskim krajobrazem czy nadać wnętrzu industrialny rys. Kolekcje ścienne w formacie 30×60 cm z portfolio polskiego producenta dają dużą swobodę wyboru dodatków i tworzenia kolorystycznych zestawień, aby nadać wnętrzom indywidulany charakter. Znakomicie komponują się z naturalnym drewnem oraz metalicznymi dodatkami w kolorze złota, miedzi czy mosiądzu, otwierając drogę do kreowania ponadczasowych aranżacji.

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń pomaga odnaleźć spokój i równowagę, czego najlepszym przykładem jest kolekcja Triana. Prezentuje subtelny wzór cementu w delikatnym kolorze ciepłego beżu. Gładkie oraz strukturalne płytki z linearną fakturą to przepis na stonowane minimalistyczne wnętrze, lekkie i relaksujące. Aranżacyjny efekt podkreśli podłoga w kolorze naturalnego drewna oraz złote akcenty. Płytki Triana wypadają rewelacyjnie w różnych zestawieniach i pozostawiają miejsce na indywidualne wybory w kwestii stylu, kolorystyki i dekoracji łazienki. Wystarczy skorzystać z inspiracyjnych zestawów kolorystycznych, aby zaaranżować łazienkę także w klimacie orientalnym albo stylistyce etno.

Kamień jest ponadczasowy, a kolory natury zawsze na topie. W kolekcji Sensuella połączono beżową kolorystykę i wzór piaskowca na płytce bazowej z przyjemnym dla oka, graficznym wzorem z efektem przetarcia na płytce dekoracyjnej. Wyjątkowym elementem kolekcji jest mozaika z rytmicznym motywem. Uwagę zawraca również nietuzinkowy kształt elementów, który przywodzi na myśl puzzle. Aranżację łazienki świetnie uzupełni drewno w formie lamelek, wiklina oraz żywa zieleń. Metaliczne dodatki w kolorze mosiądzu podkreślą styl nowoczesnej elegancji. Płytki w spokojnej beżowej kolorystyce można dowolnie interpretować tworząc oryginalne połączenia. Podpowiedź stylistyki to łazienka w stylu boho albo klimacie śródziemnomorskim. Pomysłów na udaną aranżację dostarczą dedykowane moodboardy.

Najpiękniejsze wspomnienia z wakacji zatrzymane we wnętrzu. Kolorystyka płytek z kolekcji First Row w jasnym, ciepłym odcieniu beżu przełamanego cementową szarością budzi skojarzenia z ciepłym piaskiem. Płytka bazowa gładka w duecie z płytką dekoracyjną z delikatnie cieniowanym wzorem to przepis na łazienkę w nadmorskim klimacie. Z płytkami doskonale grać będzie złoto w odcieniu zachodzącego słońca oraz drewno. Warto wprowadzić do aranżacji również dodatki i materiały kojarzące się z wyprawą na plażę: z juty, plecionego sznurka, wikliny oraz przydymione szkło.

Urządzona w surowym, industrialnym stylu łazienka, która jest zarazem ciepła i nastrojowa, dzięki wykorzystaniu brązów i ciekawych wzorów przekona nie tylko mężczyzn, ale także kobiety, miłośniczki zdecydowanych aranżacji. Taki efekt zapewni kolekcja Metaliko. Tworzy ją jednolita płytka w odcieniach brązów z efektem rdzy oraz dekoracyjna, w której rdzawe tło połączono z delikatnym geometrycznym wzorem cegiełek. Kolekcja będzie stylową bazą awangardowych wnętrz, gdzie efektownie połączy się z betonową szarością płytek podłogowych oraz dodatkami w barwach czerni, grafitu, chłodnej stali albo nieco ocieplającego wystrój mosiądzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *