Klienci

Aktualności2

Wiosna już w IKEA

Wiosna już w IKEAW tym sezonie zatroszczmy się o swoje cztery kąty i pomóżmy im rozkwitnąć. Nowości IKEA to nie tylko drobne dekoracje czy minimalistyczne formy, ale też produkty wykonane z naturalnych włókien.

 
Kosmetyki naturalne a ciąża

Czy wszystkie kosmetyki naturalne w ciąży są bezpieczne? Jak analizować składy i nie zwariowaćBędąc w ciąży, powinnaś przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym. Podpowiadamy, jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

 
Łazienki - aktualne trendy
piątek, 23 lutego 2018 21:39

Na początku nowego roku obserwujemy napływ nowości i świeżych trendów w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Niektóre obrane wcześniej kierunki zostają z nami na dłużej, część odchodzi w zapomnienie. Jak według najnowszych prognoz wzorniczych będzie wyglądała łazienka w 2018 roku? Czy przejdzie dużą metamorfozę? Wygląda na to, że tak.


Najbardziej znacząca wydaje się być zmiana samego postrzegania łazienki. Jej dotychczasowy wygląd związany stricte z utrzymywaniem higieny, zmienia się na rzecz bardziej salonowego „looku”. Do łazienki wkraczają te same kolory, materiały – lub wiernie naśladujące je odpowiedniki, a także rozwiązania meblowe, które widzimy w pokoju dziennym. Dzięki temu łazienka staje się przestrzenią stylistycznie korespondującą z resztą pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Sanitarna funkcja łazienki nie będzie już widoczna na pierwszy rzut oka. Jej wystrój będzie zapraszał do spędzania w niej większej ilości czasu, odprężenia się i czucia równie komfortowo jak na przykład w salonie. Już jakiś czas temu łazienki wkroczyły do sypialni, stając się niemal ich częścią. Teraz granice i podziały pomiędzy łazienką a resztą pomieszczeń będą zacierać się jeszcze bardziej – powiedziała Magdalena Smuś, product development manager marki Cersanit.

 

Natura i błysk
W świecie designu jedno pozostaje niezmienne – nadal chce on być blisko natury. W łazienkach wciąż królują motywy kamienia i drewna. Ten ostatni znajdziemy zarówno na ściennych i podłogowych płytkach ceramicznych jak i na frontach mebli. Utrzymuje się również popularność płytek nawiązujących do stylu industrialnego, na przykład tych przypominających architektoniczny beton. Bardzo modny staje się połysk, również w nietypowych połączeniach - z wzorami cementu czy drewna.  Industrialne, zimne dotychczas szarości, zyskują cieplejszą tonację.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuKolor. Między umiarkowaniem a mocnym akcentem
W łazience nadal silną pozycję ma biel. Rośnie również gama modnych beży i szarości, które zawsze stanowią dobrą bazę wyjściową do planowania wystroju. Nowością są spokojne pastele - w tym turkus, ale też silne akcenty w postaci niewielkich dekorów, na przykład w mocnej zieleni, zamszowym granacie, czerwieni czy złocie. W łazienkach z pewnością zobaczymy także energetyzujący fiolet –  Instytut Pantone na kolor 2018 roku wybrał bowiem „Ultra Violet”. Barwy pojawią się także na suficie - w wysokich wnętrzach awangardowe i nasycone, w niższych – jasne i stonowane.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuWzory i faktury
W walce: kształty organiczne kontra geometria, tym razem zwycięża ta druga. Modne będą motywy nawiązujące do kosmosu – gwiazdy, planety i asteroidy opuszczą strefę dziecięcych pokoi i zyskają uznanie w przestrzeni dorosłych. Na czasie będą także wzory dające wrażenie trójwymiarowej struktury, a także płytki o fakturze geometrycznej mozaiki. Wraz z kosmicznymi wzorami, pojawi się także futurystyczny design. Będzie go można dostrzec w różnego rodzaju dodatkach, akcesoriach czy oświetleniu.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuMeble. Pełna otwartość
W nowoczesnej łazience zwiększy się ilość miejsca do przechowywania – zarówno w szafkach łazienkowych z częściowo otwartymi półkami jak i na długich, szerokich blatach.  Ustawiać na nich będziemy nie tyle akcesoria toaletowe, co - głównie - elementy dekoracyjne, które jeszcze bardziej przybliżą wnętrze łazienki do pokoju dziennego. Na szafkach podumywalkowych stawiać będziemy, dominujące w tym sezonie, umywalki nablatowe. Kolekcje meblowe natomiast składać się będą z coraz większej liczby elementów i wariantów produktów. Będziemy mogli wybierać pomiędzy różnymi wymiarami i wykończeniami szafek, tworzyć własne, unikalne zestawienia. Zwiększy to pole dla naszej własnej kreatywności, ale także ułatwi dostosowanie wyposażenia do wymiarów pomieszczenia i konkretnych oczekiwań domowników  -  powiedział Maciej Studzieński, global design director w marce Cersanit. Prym będą wiodły uniwersalne i oszczędne w formie meble podwieszane, stanowiące połączenie estetyki i funkcjonalności. Minimalizm szafek podkreśli brak widocznych uchwytów. Meble o prostym wzornictwie doskonale wpiszą się w modną, łączącą w sobie różne style, łazienkę eklektyczną.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 roku

 

Ceramika high tech
Technologia coraz bardziej przyczyniać się będzie do zwiększenia funkcjonalności łazienek i wygody użytkowników. Rozwiązania, które dotychczas uznawano za nowości - takie jak miski bezkołnierzowe CleanOn, czy ułatwiające czyszczenie powłoki jak CleanPro w produktach marki Cersanit - staną się standardem. Prawdziwym hitem będą umywalki cienkościenne. Ich lekka i zgrabna forma doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza łazienek.

 

Trendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuTrendy w łazienkach w 2018 rokuCo roku w designie pojawiają się nowe, modne kierunki, formy, barwy, wzory... Najważniejsze, aby z gąszczu pomysłów projektantów i innowacji wybrać to, co dla nas naprawdę przydatne i dobre. Ostatecznie to zawsze czas pokaże, które z rozwiązań okażą się jednosezonową modą, a które zostaną z nami na dłużej.

 
Reklama
  • MomMe
    MomMe
  • Program Good For w Sephora
    Sephora
  • tołpa® pure trends
    tołpa® pure trends
Reklama

Ostatnio komentowane