Dom

Kabina prysznicowa w roli głównej

Dzisiaj ważne staje się oszczędzanie wody i dlatego coraz częściej rezygnujemy z kąpieli w wannie na rzecz krótkiego prysznica. W tej sytuacji to kabina przejmuje rolę najważniejszego miejsca w łazience. Dostrzegają to producenci oferując kształty, formy i wykończenia, które sprawiają, że gra tam ona pierwszoplanową rolę.

Starannie zaprojektowane kabiny prysznicowe coraz częściej określają wnętrze łazienki. Całą gamę komfortowych i pięknych modeli, które z łatwością można dopasować do swojego ulubionego stylu proponuje polska firma Radaway.

Nieprzezroczysta
Jeśli chcemy, by kabina prysznicowa stanowiła mocny akcent we wnętrzu łazienki to może warto zrezygnować z klasycznych rozwiązań opartych na przezroczystych taflach? Wyszukana faktura szkła ornamentowego Master-Soft® to miękki i łagodny wzór, który przyciąga oko. A przy tym zapewnia niesamowity efekt rozproszonego światła. Z pewnością jest ciekawym punktem wyjścia do nietuzinkowej aranżacji opartej na grze kontrastów. Takiej, w której gładkie płaszczyzny spotykają się z bardziej wyrazistymi, a ciemne kolory są tłem dla niesamowitych efektów powstających przy załamywaniu się światła na tej delikatnej, bo liczącej zaledwie 1 mm głębokości teksturze. – Szkło Master-Soft®, które dostępne jest w naszych kabinach prysznicowych przypadło do gustu jury prestiżowej nagrody Red Dot Award – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway. – My również zwróciliśmy uwagę na przyciągający wzrok plastyczny efekt tego nieprzezroczystego, ornamentowego materiału, który otwiera nowe i różnorodne możliwości aranżowania łazienki. Master-Soft® dostępne jest w sześciu seriach kabin prysznicowych Radaway: Idea, Nes, Eos, Modo New, Espera i Espera Pro.

Szprosy w różnym wydaniu
Jednym z modniejszych elementów akcentujących współczesne wnętrza są różnego rodzaju szprosy, które szczególnie atrakcyjnie prezentują się ze szklanymi panelami drzwi i ścianek działowych. Ten sam rezultat możemy uzyskać w łazience. Czarne linie szprosów znajdziemy w wielu modelach kabin prysznicowych Radaway (np. Idea Black KDJ+S Factory). Dzięki nim wnoszą one do łazienki wyrazisty akcent i porządkują geometrycznie przestrzeń. Łagodniejszy efekt uzyskamy wybierając kabiny z czarną, industrialną ramą, czego przykładem jest model Modo New Black I Frame.

Z grawerunkiem lub nadrukiem
Dzięki grawerunkowi lub nadrukowi na szkle kabin realizujemy naszą potrzebę personalizowania swojej przestrzeni. Jeśli na przykład kafle na ścianie czy podłodze mają kształt heksagonów, możemy go w rozmaity sposób kontynuować grawerowanym wzorem na szklanych ściankach kabiny. – Unikalne rozwiązania do domów, czyli odpowiadające naszym gustom i osobowościom cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z tego powodu wprowadziliśmy szerokie możliwości spersonalizowania kabin prysznicowych, czego dobrym przykładem jest dekoracyjny grawerunek lub kolorowy nadruk na tafli szkła – mówi Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

Z akcentem glamour
Kabina może mieć również biżuteryjne wykończenie, które spodoba się przede wszystkim paniom i świetnie uzupełni aranżację w stylu glamour. Subtelnej elegancji i delikatnego błysku możemy się spodziewać po kabinie Furo Gold z profilami i uchwytami w kolorze złotym. To przesuwna konstrukcja bez górnej prowadnicy, która nadaje całości niezwykłej lekkości i elegancji. Równie interesująco wygląda połączenie złota z czernią, jak w przypadku serii Essenza Pro Black/Gold. W stylu glamour jest z pewnością również nawiązująca do kształtu diamentu kabina pięciokątna Essenza Pro Gold PTJ.

Kabinę prysznicową warto dziś postawić w centrum uwagi, a wokół niej zaaranżować przestrzeń łazienki w swoim ulubionym stylu. Zmiana punktu widzenia może zupełnie odmienić przestrzeń naszych codziennych rytuałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *