Dom

Świąteczne trendy 2022

Powoli czas pomyśleć o świątecznej dekoracji domu. Przedstawiamy trzy trendy proponowane przez stylistów Westwing, na które warto zwrócić uwagę – od przytulnego Shabby Chic, inspirowane lodową krainą White Christmas, aż po uwspółcześnioną wersję tradycji, czyli Modern Traditional Christmas.

Shabby Chic Christmas
Styl shabby to aranżacja wnętrz, w których królują naznaczone zębem czasu lub specjalnie postarzone meble i ozdoby. Nawiązuje on do XIX-wiecznych angielskich dworków, dla których typowy był właśnie taki wystrój pomieszczeń. Chociaż pozornie wszystko jest z nieco innej bajki – razem tworzy nastrój domowego ciepła, wnętrza, w którym docenia się tradycję i oprawia się ją we współczesne ramy.

Święta Shabby Chic łączą w sobie urok, romantyczną lekkość i sentymentalną elegancję. Nic więc dziwnego, że sięgamy po ten styl szczególnie chętnie w czasie świąt. Za sprawą subtelnych dekoracji w stylu shabby święta stają się magiczne, a dom jest przytulny, radosny i pełen ciepła.

White Christmas
Co roku marzymy o białych świętach i myślimy o nich z nostalgią. W tym roku nie musisz zastanawiać się nad tym, czy spadnie śnieg i czy czekają nas białe święta – za sprawą kilku prostych trików możesz wyczarować taką atmosferę we własnym domu!

Ozdoby w fantazyjnych kolorach i kształtach, ale też tekstylia i dodatki – jeśli wszystko będzie białe, będzie idealnie do siebie pasować. Myśląc o białych świętach, będziemy też intuicyjnie wiedzieć co do nich dopasować: srebrny kolor – bo śnieg się skrzy, przezroczyste lub kryształowe szkło – bo mamy lód i sople, przyprószone bombki i ozdoby z delikatnymi ornamentami – to z kolei nawiązanie do mrozu, który rysuje na szkle najpiękniejsze obrazy.

Modern Traditional Christmas
Tradycyjna paleta świątecznych kolorów, czyli połączenie bieli, czerwieni i zieleni, to wciąż rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Tym razem będzie jednak z twistem, bo w centrum uwagi stylistek WestwingNow tym razem znalazła się sypialnia, w której nie mogło zabraknąć choinki – w końcu każdy zakątek domu zasługuje na odrobinę świątecznej magii!

Fot. materiały prasowe WestwingNow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *