Lifestyle

Lekarstwo, którego wszyscy potrzebujemy – nowa książka Katherine May

Oczarowanie, nowa książka autorki bestsellerowego Zimowania, to kojąca opowieść o tym, jak odzyskać dziecięcy zachwyt, o tęsknocie za powrotem do siebie, potrzebie zauważania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami.

„Gdy byłam dzieckiem, oczarowanie przychodziło do mnie z łatwością. Wyrastało z więzi, którą tworzyłam ze światem, z poczucia bliskości, które powstaje, gdy zauważamy innych. Mocno się napracowałam, aby to wszystko w sobie stłumić. Myślałam, że właśnie tak należy postąpić, by dorosnąć. Nie przyszło mi do głowy, że właśnie tracę coś ważnego. Teraz, gdy jestem dorosła, zastanawiam się, jak odzyskać zauroczenie światem. I co mogę zrobić, by uchronić moje dziecko przed utratą dziecięcego zachwytu. Na szczęście oczarowania nie można zniszczyć. Czeka cierpliwie, aż przypomnimy sobie, że jest nam potrzebne. O tym właśnie jest ta książka”.
Katherine May

Katherine May czerpie inspiracje z wielu źródeł, odwołuje się do własnych doświadczeń, a także obserwacji świata przyrody i przykładów z literatury. Zachęca nas do sięgnięcia poza naszą rozczarowaną epokę i zaczerpnięcia z magii, którą kiedyś dostrzegaliśmy wszędzie oraz pokazuje, jak zwracanie świadomej uwagi na to, co nas otacza pomaga nam odzyskać podziw dla otaczającego świata. Jej książka uwrażliwia na piękno, daje ukojenie i nadzieję, pozwala się zatrzymać i znów poczuć na świecie, jak u siebie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *