Dom

Stoneware od Fyrklövern – piękno stworzone przez naturę

Kamionka to wyjątkowy materiał. Zachwycający naturalnym pięknem i pełną elegancji prostotą; subtelny, a przy tym solidny i wytrzymały. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej gości w aranżacjach naszych wnętrz, stanowiąc uosobienie znakomitego gustu. Kamionka doskonale wyraża tęsknotę za naturą, dlatego tak chętnie czynimy ją towarzyszką naszych codziennych czynności. Trzy serwisy stoneware stworzył Fyrklövern – idealne do wiosenno-letnich stylizacji stołu.

Kamionka to rękodzieło, które towarzyszy ludziom od tysięcy lat. Nie bez przyczyny mówi się, że jest materiałem „z duszą”. Doskonale odzwierciedla piękno natury i zachwyca subtelnością, która łączy się tu harmonijnie z wyjątkową trwałością. Kamionkowe serwisy stanowią idealną propozycję dla wszystkich wielbicieli prostych form i nowoczesnej elegancji.

Kolekcje stoneware Fyrklövern to trzy oryginalne serwisy: Wave, Shell i Pepper. Zaprojektowane z miłości do natury, są wytwarzane w Portugalii, w jednej z czołowych fabryk kamionki, działającej zgodnie z zasadami zrównoważonej produkcji. Są ręcznie wykonane. Wypalanie w wysokich temperaturach nadaje im niezwykłą wytrzymałość, natomiast szkliwienie zapewnia unikalne wykończenie, które nosi charakterystyczne ślady tradycyjnego rzemiosła. Dzięki takim technikom efekt jest prawdziwy i żywy.

Ponadczasowy design, naturalne tonacje, niepowtarzalne emalie i organiczne kształty – to wyróżniki wszystkich kamionkowych kolekcji Fyrklövern. Warto pamiętać, że ze względu na określony sposób produkcji, każdy z elementów tych serwisów jest niepowtarzalny – jedyny w swoim rodzaju i stanowi małe dzieło sztuki. Razem tworzą jednak niezwykle harmonijną kompozycję, pełną przyjemnej równowagi. Taka stylizacja daje poczucie komfortu i spokoju. Jest idealna na wiosenno-letnie pikniki i spotkania przy stole.

Kolekcja Shell to kamionka w kolorze złamanej bieli. To, co ją wyróżnia, to nieregularne kształty z elementami beżu i jasnej szarości oraz ręcznie malowane złote krawędzie, którymi zdobione są kubki, miseczki, dzbanek i talerze obiadowe. Serwis Wave jest inspirowany morzem. Jego niepowtarzalne szkliwo, które mieni się odcieniami morskich fal, przywodzi na myśl odcisk słonej, spienionej wody. W skład kolekcji wchodzą talerze obiadowe i sałatkowe, salaterki w różnych rozmiarach, kubki, półmisek i dzbanek. Kolekcja Pepper jest utrzymana w odcieniach szarości, z ciemniejszymi elementami. Krawędzi wybranych, jasnoszarych elementów są ręcznie malowane prawdziwym złotem. Dzięki takiej różnorodności, można dobrać naczynia tak, by idealnie odpowiadały naszym upodobaniom.

Serwisy stoneware Fyrklövern są nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne. Można je myć w zmywarce (poza elementami ze złotymi krawędziami) i cieszyć się nimi każdego dnia.

Z czym zestawiać kamionkowe kolekcje? Najlepszym wyborem będą naturalne materiały – drewniane dodatki, miękkie, lniane tkaniny, świeże kwiaty, muszelki, kamyki czy gałązki. To kompozycja idealna do wiosenno-letnich spotkań przy stole z bliskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *