Dom

Urządzamy pastelowy taras

Przed pandemią dość sporą popularnością cieszyły się neutralne aranżacje, które niosły spokój i wyciszenie. Ta tendencja była silnie związana z powrotem do inspirowania się naturą: materiałami, kolorami i dekoracjami czerpiącymi z bogactwa otaczającej nas przyrody. W centrum tego wszystkiego znalazł się styl boho, który doskonale oddawał naszą tęsknotę za naturą.

Teraz zaczęliśmy odczuwać potrzebę ekspresji, zabawy, rozluźnienia konwencji, dlatego postanowiliśmy wprowadzić do otaczającej nas rzeczywistości kolor. Moda i wnętrza to silnie powiązane dziedziny, więc wszystko zaczęło się od trendu dopamine dressing, który zdominował wybiegi bogactwem kolorów i pozytywną energią, aby w kolejnym kroku ewoluować w dopamine interiors.

Polacy są dość ostrożni, jeśli chodzi o wprowadzanie kolorów do wnętrz – naszą receptą jest stosowanie neutralnej bazy w połączeniu z kolorowymi dodatkami. Często decydujemy się też na pastele, które są bezpieczniejsze niż nasycone barwy.

Pastelowe, cukierkowe barwy to jedna z najgorętszych tendencji sezonu. Wraz z nadejściem ciepłych dni warto wprowadzić je do aranżacji na zewnątrz w postaci balkonowych mebli, tekstyliów oraz dodatków – mówi Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing Poland.

Balkon lub taras to takie części domu, które są jego integralną częścią, ale mimo wszystko są dość mocno odseparowane. Dodatkowo kojarzą nam się z zabawą i czasem wolnym, więc kolor jest tam bardzo na miejscu. Pastele w roli akcentów kolorystycznych na balkonie sprawdzą się idealnie. Są subtelne, ale zauważalne – od razu dadzą efekt odświeżenia aranżacji. Jak zatem odmienić swój taras z pomocą koloru w czterech krokach?

Meble – kolorowe meble balkonowe skradły nasze serca, jeśli jednak są dla Ciebie zbyt odważne, możesz postawić na neutralną bazę w postaci stołu i sofy, dodając do niej mniejsze elementy w kolorze, takie jak krzesła, fotele, ławeczki, pufy itd.
Miękkość w jasnych barwach, czyli kolorowe tekstylia – to nie tylko poduszki i pledy w kolorach tęczy. Absolutnym must-have jest obecnie dywan zewnętrzny, który może stać się głównym akcentem koloru na balkonie lub tarasie.
Oświetlenie dekoracyjne – czyli latarenki, lampiony, girlandy i świece.
Zastawa stołowa – jeśli na twoim tarasie lub balkonie znalazło się też miejsce na stół, kolejnym sposobem na wprowadzenie koloru będzie zastawa stołowa w różnorodnych wzorach.

www.westwingnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *