Moda

Grafika Polska – kolejna odsłona kultowej kolekcji Medicine

Medicine przedstawia kolejną odsłonę kultowej kolekcji Grafika Polska. Powstała we współpracy z 10 niezależnymi artystami, których twórczość promowana jest na ubraniach marki.

Część prac została wybrana z Banku Grafik Medicine – to miejsce stworzone dla każdego, kto chce zaprezentować swoją sztukę, by miała szansę zadebiutować rzeczach Medicine. Grafiki, które można zobaczyć na ubraniach Medicine, pokazują niepowtarzalny klimat każdego z artystów. Kolekcja to propozycje dla niej i dla niego.

10 artystów stworzyło autorskie grafiki różniące się emocjami i techniką.

Andrzej Kukla
Student matematyki stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się popularyzowaniem matematyki w social mediach i grafiką komputerową. Jego największą inspiracją jest architektura, w szczególności modernizm i brutalizm.

Angelika Bilińska
W swoich ilustracjach najbardziej inspiruje ją fantastyka, magia i symbolizm, a jednym z głównych źródeł inspiracji jest twórczość Tolkiena. Lubi łączyć organiczny rysunek razem z syntetycznością plam czy kształtów, co pozwala jej osiągnąć wspomniany wcześniej symboliczny wydźwięk.

Bartosz Zaskórski
Rysownik i muzyk, który tworzy pod nazwą Mchy i Porosty. Pochodzi ze wsi Żytno. Muzykę Zaskórskiego można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077, a jego komiksy wydaje włoskie wydawnictwo Hollow Press. Wystawiał w Zachęcie, CSW Zamek Ujazdowski i galerii Piktogram.

Barbara Grzybowska-Flores
Ilustratorka, malarka, wykładowczyni na Akademii Śląskiej w Katowicach. Kreatywna dusza. Sercem i pracownią umiejscowiona na Śląsku.

Joanna Bajus-Gront
Ilustratorka i UI designerka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej największą inspiracją jest natura i jej przedstawienia w sztuce. Od dzieciństwa uwielbiała przeglądać stare książki od botaniki, w których, gdy nikt nie patrzył, kolorowała ryciny. Odnajduje to wspomnienie w sposobie, w którym dziś tworzy ilustracje.

Karolina Liczman
Projektantka i ilustratorka działająca na wielu płaszczyznach. Inspiracje czerpie m.in. ze starych ilustracji botanicznych. W projektach artystki często możemy odnaleźć odniesienia do natury, która stanowi nieodzowny element jej życia. Na co dzień poszukiwaczka uważności oraz dobrego humoru.

Marcelina Golis
Ukończyła POSSP im Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku jubilerstwo, a następnie ASP w Łodzi na kierunku Projektowanie biżuterii – 1stopień, Tkanina drukowana – 2 stopień. Pracuje jako projektantka nadruków odzieżowych. Zajmuje się też projektowaniem tapet.

Nikodem Szewczyk
U podstaw ekspresjonista, reszta to mix kubizmu, art brutu i wpływu poszczególnych artystów, głównie obecnego pokolenia. Posiada prace w 16 krajach na świecie. Tworzy głównie w digitalu, za pomocą pasteli suchych, węgla i farb akrylowych.

Paulina Nachman
Absolwentka grafiki na wydziale sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka.Ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje najrozmaitsze sztuki użytkowe. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów.

Kateryna Travianko
Ukraińska ilustratorka, graficzka, która już we wczesnym dzieciństwie odkryła w sobie miłość do sztuki. Specjalizuje się w rysowaniu CG, lubi projektować i eksperymentować ze stylami oraz materiałami. Pasjonuje się historią sztuki i sztuką współczesną, zwłaszcza streetartem.

www.wearmedicine.com

Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk @tomczyk.karolina
Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska @karolina.stawska.art
Marketing Manager: EwelinaBajołekStępień @ewelinabajolek
Stylistka: Karolina Gomółka @karolinagomolka
Asystent Stylistki: Mariola Homoncik @mariolahomoncik
Fotograf: Marcin Kempski / I Like Photo Group @marcinkempski @Ilikephotogroup
Scenografia: Michał Zomer @daughter_of_lama
Makeup i włosy: Anna Stykała / DivisionTalents @annastykala_hair_makeup @divisiontalents
Modelka: Eliza / Mangomodels @elizaryszewska @mangomodels_
Model: Mikołaj Śmieszek / Model Plus @smieszekmikollaj @modelpluswarsaw
Asystent fotografa: Adrian Obręczarek, Hubert Libuda / Studio Daylight @adrian.obreczarek @havix @daylight_studio_warsaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *