Lifestyle

Iddo Gefen – nowy, intrygujący głos literatury izraelskiej

A może by tak, jak Michael, rzucić wszystko i zamieszkać w Berlinie? Kuszące, zwłaszcza, że w czasach Instagrama nie musisz nawet ruszać się z Izraela. Każdy się nabierze. Ale czy na pewno?

Jeśli nie Berlin, to może spróbuj zostać budowniczym snów? Gorzej, jeśli uwikłasz się w sieć koszmarów, jak Bruno. A skoro dręczą cię pytania bez odpowiedzi, szukasz swojej pasji i nie wiesz, kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz – zapisz się na szkolenie zorganizowane przez firmę „Sens Życia” Sp. z o.o. To twoja szansa, by zostać szczęśliwym człowiekiem! Albo nie.

Oto zdumiewający świat opowiadań Ido Geffena. Te brawurowe historie, które dzieją się na granicy rzeczywistości realnej i wirtualnej, poruszają i zaskakują. I choć technologie i sztuczna inteligencja zdają się tutaj mieć receptę na wszystko, szybko okazuje się, że ludzkie potrzeby i emocje są niezmienne. Nic nie zastąpi zwykłego spojrzenia prosto w oczy drugiemu człowiekowi. To od niego zaczyna się przyszłość.

Gefen wyjątkowo zręcznie łączy błyskotliwy humor z filozoficznym zacięciem i z czułością opisuje ludzką naturę, dostrzegając wszystkie jej sprzeczności i śmiesznostki. Jego niezwykły talent docenili jurorzy nagród literackich w Izraelu i USA, należy do najbardziej docenianych izraelskich debiutantów.

Prawa do ekranizacji zostały upione m.in. przez studio producenckie Ryana Goslinga.

Iddo Gefen – urodził się w 1992 roku w Izraelu, obecnie mieszka w Tel Awiwie. Jest stypendystą National Library of Israel „Pardes” Scholarship, za debiutancką „Jerozlimską plażę” otrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury Izraela. Autor jest doktorem, studentem psychologii poznawczej na Uniwersytecie Columbia i Zuckerman Institute for Neuroscience w Nowym Jorku. Jego badania koncentrują się na związkach między rozumieniem narracji, ludzką pamięcią i podejmowaniem decyzji. Wpływ tych zainteresowań badawczych jest widoczny w jego opowiadaniach, pełnych nowych technologii, dzięki którym można lepiej zrozumieć funkcjonowanie naszego umysłu i wpływać na jego pracę.

Wydawnictwo: Znak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *