Dom

Nowoczesny minimalizm na balkonie

Poranna kawa na tarasie, a może słodkie popołudniowe lenistwo w ogrodzie? Takie marzenia najczęściej nachodzą Cię wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Ale co zrobić, kiedy zamiast ogrodu pełnego kwiatów dysponujesz balkonem w środku miasta? To nie problem! Na odpowiednio zagospodarowanym balkonie możesz stworzyć swoją prywatną oazę i cieszyć się nią od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Radośnie wkraczamy w przygotowania do sezonu balkonowego 2023, prezentując aranżację w stylu nowoczesnego minimalizmu.

Aranżacja balkonu w duchu nowoczesnego minimalizmu to propozycja dla miejskich estetów, którzy najlepiej czują się wśród prostoty i powściągliwych form. Podstawę stanowi stonowana kolorystyka – w tym przypadku łącząca biel i odcienie szarości. Została ona przełamana akcentami w kolorze żółtym, który potrafi rozpromienić każdą aranżację i sprawia, że nawet w pochmurne dni Twój balkon będzie wyglądał jak skąpany w słońcu. Dodatkowy plus? Decydując się tylko na 2-3 podstawowe barwy, możemy pozwolić sobie na więcej swobody w łączeniu wzorów!

Aby ocieplić ten tylko z pozoru chłodny styl, wprowadź rośliny w doniczkach o ciekawych kształtach. Poduszki i pufy w żółte desenie sprawią, że wokół zrobi się słonecznie. Pamiętaj też o dywanie zewnętrznym, który doda aranżacji przytulności.

fot. Westwing.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *