Dom

W duchu La Dolce Vita

Od kolorowego wybrzeża Amalfi, przez kojące wzgórza Toskanii, aż po stonowaną Apulię – Włochy i włoski design zachwycają na każdym kroku. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć przestrzeń w duchu La Dolce Vita.

CELEBRACJA ŻYCIA
La Dolce Vita, czyli „słodkie życie”, to idea, której Włosi pozostają wierni na co dzień. Zabieganej reszcie świata termin ten może kojarzyć się z lenistwem, ale kryje się pod nim znacznie więcej niż „słodkie nicnierobienie” (na które zresztą w języku włoskim znaleźć można inne pojęcie: Dolce Far Niente). La Dolce Vita to życie, które po prostu płynie w całej swojej wspaniałości, obficie wypełnione wszystkim, co najpiękniejsze: rodzinnymi tradycjami, czasem spędzanym z bliskimi, pysznym jedzeniem, wspaniałą sztuką, zjawiskowymi widokami. Włosi zachęcają do tego, żeby brać z życia pełnymi garściami i doceniać każdy dzień.

WNĘTRZA, KTÓRE SŁUŻĄ PRZYJEMNOŚCI
Wnętrza inspirowane filozofią La Dolce Vita mają sprzyjać celebrowaniu życia: wspólnym posiłkom, poobiedniej sjeście, czasowi spędzonemu z książką w ręku. Przytulne, ciepłe i wygodne, stanowią miejsce, z którego nawet nie chce się wychodzić. Nowoczesność zawsze jest mile widziana, ale bazą jest styl Italian Vintage, czyli Retro po włosku. Co to oznacza w praktyce? Meble z historycznym zacięciem, tekstylia w odcieniach kojarzących się z toskańskim pejzażem, dekoracje ścienne przypominające cenne rodowe pamiątki.

Fot. WestwingNow

WE WŁOSKIM OGRODZIE
Jeśli tej wiosny od Włochów chcesz się nauczyć dostrzegać piękno istnienia, nie zapominaj o balkonie, tarasie czy ogródku – zaaranżuj je tak, żeby brakowało w nich jedynie grupki przyjaciół, dobrego wina i bruschetty. Dobrym punktem wyjścia będą stylowe meble ogrodowe z metalu i drewna, jak również dodatki w postaci barwnych tekstyliów i ceramiki o nietypowych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *