Dom

Wybieramy stolik kawowy

Stolik kawowy to jeden z najważniejszych mebli w każdym salonie. To na nim podasz gościom kawę czy herbatę, zagrasz z przyjaciółmi w grę planszową, ustawisz zachwycający wazon z bukietem świeżych kwiatów, postawisz świece zapachowe, jak również będziesz mieć pod ręką ulubione książki i albumy. Poręczny stolik mieszczący przydatne przedmioty, dopasowany do kanapy bądź narożnika, stworzy harmonijny zestaw do relaksu. Czym się kierować przy wyborze stolika kawowego? Jak dopasować jego styl do naszego wnętrza? Przedstawiamy porady stylistek WestwingNow.pl.

Zdefiniuj swoje potrzeby
Określ, czy dysponujesz niewielkim pokojem dziennym czy przestronnym salonem. Zamierzasz dopełnić przestrzeń stolikami pomocniczymi, czy wolisz jeden większy stolik kawowy? W ten sposób, łatwiej dobierzesz rozmiar mebla.

Określ preferowaną stylistykę
Stolik ma łączyć się spójnie z resztą aranżacji, czy wręcz przeciwnie kontrastować jako element eklektycznego wnętrza? Odpowiedź na pytanie pomoże Ci dopasować jego wygląd do Twoich preferencji.

Wybierz pasujące materiały, z których ma być stolik wykonany
Szkło, naturalne drewno, a może modny stolik z marmurowym blatem na złotej metalowej podstawie? Wybór należy do Ciebie!

Określ funkcjonalności stolika kawowego
Minimalistyczny z samym blatem czy z praktycznym schowkiem? Przemyśl czy zależy Ci na niewielkiej powierzchni użytkowej, czy potrzebujesz miejsca do przechowywania niezbędnych w strefie relaksu przedmiotów, jak piloty do sprzętu audio-wideo, prasa i świece.

Wybierz odpowiednie dodatki dopełniające stylizację
Ramki ze zdjęciami bliskich, świeże kwiaty w wazonie lub doniczka z piękną orchideą, zestawione z ulubionymi albumami będą nie tylko dobrze się prezentować na stoliku, ale i nadadzą otoczeniu wyrafinowany charakter.

Fot. materiały prasowe WestwingNow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *