Lifestyle

Mercedes-Benz EQV – upragniony spokój kierowcy samochodu elektrycznego

Polscy użytkownicy rodzinnego vana Mercedes-Benz EQV mogą skorzystać z kompleksowego podejścia do rodzinnej elektromobilności. Dzięki nowemu pakietowi startowemu nabywca tego modelu może korzystać z szeregu kompleksowych rozwiązań technologicznych i usług serwisowych. Pakiet obejmuje m.in. audyt instalacji elektrycznej w domu lub mieszkaniu, uniwersalną ładowarkę oraz gwarancję wsparcia dla rozładowanej w trakcie podróży baterii – czyli rozwiązania, które odpowiadają na najczęstsze niepewności dotyczące zakupu samochodu elektrycznego dla rodziny. Dodatkowo Mercedes gwarantuje dofinansowanie zakupu w systemie leasingowym w kwocie, która wynosi aż 54 tys. brutto.

Czy można zrealizować dłuższą podróż samochodem, nie martwiąc się o to, że elektryczne auto nagle się zatrzyma, a kierowca będzie miał kłopot ze znalezieniem stacji, w której można doładować baterię? Mercedes-Benz wyszedł z założenia, że użytkownik samochodu elektrycznego powinien odczuwać satysfakcję z tego, że zdecydował się na wybór zgodny z jego ekologiczną postawą życiową, a nie martwić się o potencjalne perypetie na drodze.

Atrakcyjny design, przyjemność i komfort jazdy – tak w skrócie można scharakteryzować elektrycznego vana EQV. Jednak jest jeszcze coś, co definiuje wyjątkową pozycję tego modelu na rynku rozwiązań elektromobilnych. Elektryczny EQV to pojazd, który sprawdzi się w życiu kilkuosobowej rodziny, która odbywa regularne podróże weekendowe i wakacyjne, a jednocześnie pozostaje doskonałym wyborem dla osób, które często jeżdżą po mieście. Twórcom modelu zależało przy tym, by wytyczyć zupełnie nowe standardy technologiczne w kategorii samochodów elektrycznych.

Istnieje kilka mocno zakorzenionych mitów na temat korzystania z elektryków, dlatego od samego początku było wiadomo, że van EQV ma zaskakiwać użytkownika rozwiązaniami technologicznymi i pakietem usług serwisowych, które zagwarantują mu spokój zarówno w momencie podejmowania decyzji o zakupie, jak i w trakcie codziennego użytkowania.

Czy mój dom jest przygotowany na stację ładowania elektryka? Przed podjęciem decyzji o zakupie EQV, klient może zamówić wizytę autoryzowanego partnera, który przeprowadzi audyt instalacji elektrycznej w jego domu lub mieszkaniu. Dzięki temu będzie możliwy wybór właściwej ładowarki i maksymalne wykorzystanie potencjału sieci, z której korzysta właściciel pojazdu. Jeśli potrzebne będzie wsparcie, to eksperci pomogą również w procesie zainstalowania ładowarki Wallbox 2.0. Dla nabywców, którzy zdecydują się na finalizację zakupu, Mercedes przygotował specjalną ofertę za przeprowadzenie audytu, zaledwie 1,23 zł brutto.

Klient rodzinnego vana EQV, rozpoczynając przygodę z elektromobilnością, zostaje wyposażony za 1,23 zł brutto w akcesoria do ładowania: stację ładowania Wallbox, którą montuje się w garażu lub mobilną ładowarkę, która jest doskonałym zabezpieczeniem w trakcie dłuższej podróży. Wakacje w górach? Brak stacji ładowania? Dla EQV to żadne wyzwanie. Standardowo można oczywiście naładować baterię w domu lub w publicznych stacjach ładowania w Polsce i w całej Europie. Ich lista dostępna jest w aplikacji Mercedes Me Charge.

Finansowanie aut elektrycznych bywa jedną z barier w decyzji o zakupie tego typu samochodu. Brak możliwości zakupu w ramach programu Mój Elektryk w tym przypadku nie oznacza problemu, bo benefity finansowe dla nabywców decydujących się na leasing są dwukrotnie wyższe. W specjalnej ofercie Mercedes-Benz oferuje dofinansowanie w kwocie, która dwukrotnie przewyższa ofertę programu Mój Elektryk. Jest to więc aż 54 tys. zł brutto.

Karta Mercedes Me Charge zapewnia użytkownikom EQV dostęp do stacji ładowania zlokalizowanych w centrach handlowych, hotelach lub przy autostradach. Komfort kierowcy zwiększa się dzięki nawigacji, która świetnie sprawdza się w planowaniu podróży, bo pokazuję mapę punktów doładowań. 300 000 stacji zlokalizowanych w całej Europie gwarantuje pełne doładowanie baterii. Używając karty, można korzystać z rabatów, gwarancji niższej ceny, a na koniec miesiąca zapłacić wygodnie za wszystkie ładowania jeden rachunek.

Rozładowana bateria, awaria, przeglądy? Problemu nie ma, bo jest Mercedes Benz Mobilo. Przygoda z nowym EQV to już na wstępie gwarancja 8 lat na akumulator – lub 160 000 przejechanych km. A jeśli bateria rozładuje się w trakcie jazdy i jest problem? Jest rozwiązanie. W przypadku awarii technicznej, wypadku, rozładowania baterii na trasie, w całej Europie eksperci Mercedes Benz zapewniają dalszą jazdę po usunięciu usterki, holowanie do najbliższej stacji ładowania… lub zapewniają miejsce w samolocie w ramach usługi Mercedes Benz Mobilo. Właściciele elektrycznych EQV mają również zagwarantowaną kompleksową opiekę serwisową w autoryzowanych salonach Mercedes Benz. Zintegrowany Pakiet Przeglądów oznacza 4 pierwsze przeglądy gratis i możliwość przedłużenia ochrony gwarancyjnej o 24 miesiące z pomocą Pakietu Gwarancyjnego za 1,23 zł brutto.

Nabywcy, którzy nie są zainteresowani rabatami, mogą liczyć na specjalne benefity optymalizujące budżetowanie nowego EQV. Niska wpłata wstępna, równie niska comiesięczna rata, gwarancja zwrotu samochodu po okresie finansowania – to wszystko możliwe jest dzięki pakietowi Lease&Drive 1%. A więc nowa przygoda na drodze zaczyna się bez finansowego stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *